Пил в очі: нові пропозиції щодо «судової реформи»

Зеленський, як і його попередники на посаді президента, замість судової реформи, здається, вирішив просто контролювати судову систему. Як іще пояснити кавалерійські напади на колись любий йому Конституційний суд чи небажання ліквідовувати скандальний Окружний адмінсуд Києва? Що й казати про повне ігнорування «слугами» проблеми повернення відповідальності суддів за неправосудні рішення. 

Ось і зараз депутати від президентської партії пропонують ухвалити закон про формування ВККС – Вищої кваліфікаційної комісії суддів, яка має бути відповідальною за професійність українських суддів. Проблема в тому, що комісію повинна формувати Вища рада правосуддя (ВРП), яка має стільки «зашкварів», що може в цьому позмагатись з прокуратурою і ОАСК судами.

Саме на важливості судової реформи завжди наголошують західні партнери України. Однак у відповідь влада або проголошує устами Зеленського загальні гасла, або розповідає нісенітниці устами Андрія Смірнова, який в Офісі президента відповідає за судову систему, про «граблі», якими не можна реформувати Вищу раду правосуддя, адже «потрібна лопата». Однак Смирнов дуже швидко знайшов потрібний інструмент, коли доклався до приватизації комунальної хлорпереливної станції в інтересах монополії Коломойського.

Окрім того, голова Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, нардеп від «слуг» і, ймовірно, друг Зеленського Денис Монастирський мав би ініціювати протягом шести місяців повернення  відповідальності суддів за неправосудні рішення. Втім за кілька днів до завершення терміну він заявив, що ця відповідальність буде остаточно скасована.

Саме монобільшість «слуг» під орудою Зеленського мала б повернути реальну, а не комічну «відповідальність» за брехню в електронних деклараціях. В рекламі і виступах «слуги» наголошують на важливості судової реформи. Однак її треба робити, а не за димовою завісою голосних фраз і відео вирішувати власні справи.

Коментарі: 0

Залишити відповідь