Медведчук, Кличко, Чаус та інші інтереси «слуг народу»

«Слуги» вчергове підтвердили, що свої власні інтереси ставлять вище за національні: «під шумок» боротьби з Віктором Медведчуком вони вирішили поборотись не лише з ворогами України, а й із політичними конкурентами.

Здавалось би, протидія російському агресору і п’ятій колоні та гучно проголошена «деолігархізація» мала б займати усі наявні ресурси державних органів. Однак з обшуками прийшли до Київської державної адміністрації, а заразом завітали начебто «по дорозі» до помешкання самого мера Києва – Віталія Кличка. Водночас знову почали боротьбу з попередниками, запустивши відеосеріали від колишнього корумпованого судді Миколи Чауса. Окрім того, злили телефонні розмови Медведчука з кремлівськими чиновниками і бойовиками ОРДЛО. Попри однозначний позитив висвітлення матеріалів про Медведчука, їх подання видається дещо тенденційним.

Усвідомлюючи свавілля із забудовами в Києві та інші, зокрема корупційні, проблеми, слід зазначити, що Кличко – не єдина і не найбільша проблема України. А неоднозначна діяльність попереднього президента – не найактуальніша тема.

Зе-команда має достатньо власних загальнонаціональних проблем. «Слуги» голосно заявили про просування вступу України в НАТО, однак жодної конкретики щодо цього досі немає. Немає суттєвого прогресу і в питанні отримання летального озброєння. Так само невирішена проблема добудови «Північного потоку – 2», заради зупинки якої США, за інсайдерською інформацією, не мають наміру сваритися з Німеччиною, хоча й «протидіятимуть» його добудові.

Якщо вірити даним з Молдови, заради відеосеріалу з суддею-корупціонером Чаусом «слуги» пішли навіть на відверто безглуздий і абсолютно шкідливий крок – викрадення Чауса з території Молдови за 2-3 тижні до початку процесу його екстрадиції в Україну. Цим вони кардинально погіршили стосунки з Молдовою і підірвали авторитет нещодавно обраної всупереч волі Кремля президента Молдови Маї Санду. Через це в Україну навіть прибув в.о. прем’єр-міністра Молдови Ауреліу Чокой, а МЗС передало в Офіс генпрокурора ноту Молдови про створення робочої групи щодо викрадення екссудді.

Є два можливих пояснення цієї колотнечі. Перше – чудово проведена операція російських спецслужб, щоб зіпсувати стосунки країн і підставити Зеленського, а заразом і Санду напередодні молдовських парламентських виборів. Друге – недолуго організована операція чиновників з Офісу президента України, щоб вгодити «верховному слузі». Втім, результат незмінний: шум довкола Чауса зовсім не сприяє національним інтересам і дискредитує українські спецслужби.

Влада мала б зорієнтувати спецслужби на активну протидію російській гібридній агресії, а не на метушню попід дверима Кличка чи безглузде і шкідливе «викрадення». А самим «слугам» варто сконцентруватись на конкретних реформах в державі, а не голослівних заявах на кшталт «держава без паперів» (що особливо цинічно звучить на фоні необхідності повторно заповнювати і подавати ті ж папери мільйонам громадян, які отримують житлові субсидії). Тим паче, що згідно з березневим опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», жодну з реформ (навіть фішка Зеленського – будівництво доріг і мостів) громадяни не оцінюють як вдалу.

А поки що, замість реальної боротьби з Кремлем та олігархами і проведення системних реформ, «слуги», схоже, займаються зачисткою політичного поля і електоральними рейтингами. Під час цієї діяльності є однозначно позитивні моменти, як-от закриття телеканалів та справа Медведчука, але це скоріше супутні бонуси для України до основної діяльності «слуг» із захисту власних інтересів.

Коментарі: 0

Залишити відповідь