Чи прагнуть «слуги» справді реформувати суд?

Запуску судової реформи, про яку так жваво повідомляли у ЗМІ, поки що рано радіти. 

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков припускає, що президент Володимир Зеленський може ветувати законопроєкт про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). 

Річ у тім, що в законі раптом виявилась колізія, і тепер його треба переухвалити шляхом накладання президентського вето. За словами Разумкова, правка 453 до цього законопроєкту збільшує вплив міжнародних експертів у формуванні конкурсної комісії з відбору членів ВККС. Це начебто суперечить змісту іншої правки за номером 409.

«Зараз у законі ми маємо колізію. Ці норми можна абсолютно по-різному трактувати ці норми, або збільшення ролі експертів, або зменшення», – заявив Разумков. Він стверджує, що на рівні Верховної Ради це виправити вже неможливо.

Такий хаос виглядає особливо несерйозно на тлі того, що посли країн «Великої сімки» вже заявили про свою готовність надати незалежних експертів для відбору членів ВККС. 

Невідомо, чи ухвалення двох взаємно суперечливих правок було свідомим (варто нагадати, що проти закону голосували фракції ОПЗЖ і «Батьківщина»), чи ця ситуація просто вкотре доводить некомпетентність «слуг». Навіть якщо це вияв кричущої непрофесійності, то він вкотре ілюструє, що владі значно важливіше про щось кричати, ніж займатися реальними змінами та реформами. А в очах міжнародної спільноти такі дії нівелюють позірні прагнення української влади побудувати правову демократичну державу. 

Судова реформа поки що залишається в стосі гучних заяв, ніяк не підкріплених діями – разом із мільярдом дерев, «Україною мрії», державою в смартфоні та іншими проєктами, за якими намагаються приховати тотальну корумпованість і безпорадність системи. 

Коментарі: 0

Залишити відповідь