Імпічмент Трампу – реальна загроза чи гра на хайпі?

Дональду Трампу можуть оголосити імпічмент через телефонну розмову із Зеленським. Спікер палати представників Ненсі Пелосі вже почала відповідну процедуру.

Річ у тому, що Трамп начебто тиснув на Зеленського і вимагав почати розслідування через колишнього віце-президента США Джо Байдена і його сина Хантера. Зараз Байден – один з найнебезпечніших конкурентів Трампа на виборах 2020 року. 

Байден змусив Порошенка звільнити генерального прокурора Віктора Шокіна, залякуючи припиненням фінансової допомоги. Противники американського політика вважають, що це пов’язано з участю його сина Хантера у роботі енергетичної компанії Burisma, проти якої завів справу Шокін.

Нещодавно один з чиновників написав скаргу, в якій стверджує, що Трамп вимагав від Зеленського почати розслідування щодо Байдена в Україні і погрожував скасуванням фінансової допомоги в 400 мільйонів доларів.

Поведінка президента продемонструвала “зраду присяги, зраду національної безпеки і зраду чесності наших виборів”, – стверджує Пелосі у своїй заяві.

Демократи вже не вперше хочуть почати розслідування проти Трампа і оголосити йому імпічмент. Спочатку вони сподівалися відсторонити його від обов’язків через співпрацю з Росією на виборах 2016 року, проте розслідування не виявило для цього достатніх підстав.

Раніше оголошення імпічменту мало сенс, адже це були перші роки правління Трампа. Проте зараз, за рік до нових президентських виборів у США, заяви демократів здаються радше бажанням “хайпанути” перед виборами і суттєво зменшити рейтинг чинного президента. 

Демократи апелюють до типово республіканської цінності – захисту національних інтересів, за відсутність якої на Трампа “напали” однопартійці після зустрічі з Володимиром Путіним у Гельсінкі (там американський президент заявив, що Росія не втручалася у вибори США 2016 року). 

Звинувачення Пелосі поки що видаються не дуже переконливими. Тим паче, що Дональд Трамп передав журналістам повну стенограму дзвінка Зеленському.

В бесіді Трамп заявив, що “було б чудово”, якби Зеленський вивчив справу про корупційну діяльність Хантера Байдена в Україні. Украинський президент пообіцяв, що новий генпрокурор (ним згодом став Руслан Рябошапка) зробить це.

“Оскільки ми маємо абсолютну більшість у парламенті, наступним генеральним прокурором буде на 100% моєю людиною, моїм кандидатом, якого схвалить парламент і який розпочне роботу у вересні. Він або вона розгляне ситуацію, зокрема про компанію, про яку ви згадали”, –

Повний текст розмови англійською можна прочитати тут.

Процес розслідування щодо імпічменту триває досить довго. Досі його жоден американський президент не пройшов до кінця. 

Процедуру імпічменту починали проти трьох американських президентів – Річарда Ніксона, Ендрю Джонсона та Білла Клінтона. Ніксон сам пішов у відставку після початку розслідування, а Клінтона і Джонсона виправдав сенат, який ухвалює остаточне рішення про звільнення президента з посади. 

Зрештою, Пелосі навряд чи оголосила б про початок розслідування, якби не тиск однопартійців. Радикально налаштовані ліві демократи – “прогресивісти” вже кілька місяців тиснуть на спікерку, щоб вона з тієї чи тієї причини почала процедуру імпічменту. Проте вона довгий час опиралася.

Після таких зауважень Пелосі більше не могла опиратися, тож тепер президент готується до розслідування.

Коментарі: 0

Залишити відповідь