Обережно: фейки і маніпуляції від віцепрем’єр-міністра та «євроінтегратора» Дмитра Кулеби

19 жовтня 2019 року Радіо Свобода опублікувала велике інтерв’ю з віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитром Кулебою. Інна Кузнєцова, яка брала інтерв’ю, назвала його фахівцем з протидії фейкам. Однак зміст висловлювань віцепрем’єра свідчить скоріше про те, що він і сам є творцем фейків, а також вмілим маніпулятором та жонглером словами.

Про земельну реформу

«Земельна реформа запропонована створить клас середніх і маленьких власників землі, які зможуть торгувати цією землею, заробляти на ній гроші».

Замисліться лише – цілий клас, який зможе торгувати землею. Власники паїв, один раз продавши їх, навряд чи зможуть ними «торгувати» і надалі. Якщо йдеться про дрібних і середніх фермерів, то жоден з проектів від команди Зе не враховує їхні інтереси. Дрібні і середні фермери не зможуть конкурувати на торгах з транснаціональним і олігархічним капіталом чи великими орендарями землі – багатший завжди заплатить більше. Якщо ж маються на увазі доморощені олігархи та іноземні фінансові «тузи» – тоді так, правда. Але це не клас, а окремі особи, які отримуватимуть прибуток від експлуатації загальнонаціонального багатства, яке вони не створювали і яке їм не належить.

Про подвійне громадянство

 «Ми втратили дуже багато людей. У нас зараз дуже простий вибір: або ми створюємо інструменти, яким чином допомагаємо цим людям залишатися українцями, маючи громадянство інших країн, принаймні бачити їх, як адвокатів своїх і репрезентантів своєї культури у цих країнах, або ми їм кажемо, що до побачення, ви нам не потрібні, поїхали і живіть там, як хочете».

Ті, хто захоче далі бути «українцями, адвокатами і репрезентантами своєї культури», ними залишаться. Визначальним чинником тут є не наявність українського паспорта, а стан душі і національна самоідентифікація. Наявність подвійного громадянства – річ скоріше конформістська, для зручності, ніж ознака відповідального громадянина. А оце «до побачення, ви нам не потрібні, поїхали і живіть там, як хочете» не заважало українській діаспорі активно допомагати своїй батьківщині і за часів СРСР, і зараз.

Характерно і те, що питання про подвійне громадянство педалюється не стільки активістами нашої діаспори, скільки різними «єврочиновниками» (зокрема – Кулебою і Клімкіним) та урядами сусідніх з нами країн, разом з Росією. Кулеба допускає заборону подвійного громадянства з країною-агресором, маючи на увазі Росію. Однак претензії до України має не лише Росія, а й Угорщина, Польша, частково – Румунія. Подвійне громадянство в цьому випадку уже стає питанням національної безпеки.

Паралельно виникає запитання: якщо агресором виступить інша країна (що в історії було неодноразово), що тоді скаже віцепрем’єр та «євроінтегратор»? Схоже, влада хоче якомога швидше скинути з себе проблему відповідальності за подвійне громадянство насамперед українських олігархів, політиків і бізнесменів, а не вирішувати це питання.

Про перемогу

«Перемога складається для мене з трьох елементів. Перший елемент – це деокупація і реінтеграція Донбасу ​на правах децентралізованої частини України. Тобто в нас в країні є дуже глибока децентралізація, вона продовжується, і наш уряд продовжує цю децентралізацію, і регіони, громади користуються багатьма вигодами і перевагами в рамках децентралізації».

Щодо громад – так, хоча й не повсюдно. Але який саме «регіон» користується вигодами і перевагами в унітарній державі? Колись де-юре це був Крим і де-факто – Донецька і Луганська область. Крим окупований повністю, Донбас – частково. Саме ці майбутні «переваги» має на увазі Кулеба?

«Другий крок перемоги – це, безумовно, деокупація і повернення Криму. Ми ніколи не повинні забувати про те, що російська агресія почалася не з Донбасу, вона почалася з Криму. І той, хто відмовиться від ідеї повернення Криму, вчинить справжню державну зраду. Не ту зраду, про яку говорять в ефірах, а ту, яка передбачена Кримінальним кодексом».

Агресія почалася з автономної (!) республіки Крим, а команда Зе пропонує узаконити такий самий автономний статус для Донбасу. То хто ж уже зараз вчиняє державну зраду, передбачену кримінальним кодексом?

Про санкції

«Про те, що потрібно знімати санкції, почали говорити рівно на наступний день після того, як ці санкції були запроваджені. … Так, санкції ухвалені ЄС. Вони ухвалюються – їхня дія продовжується консенсусом. І в будь-який момент (і ми маємо бути свідомі цього) режим санкцій може бути підважений».

Якщо режим санкцій з самого початку міг бути «підважений», то навіщо на цьому акцентувати саме зараз?

«Кузнєцова: З іншого боку, багато політиків говорять про те, що санкції не можуть бути скасовані, поки анексований Крим.

Кулеба: Так, безумовно. Але тут є елемент санкцій, який є найбільш важливим для Росії. Це так звані секторальні санкції, тобто ті, які безпосередньо вводять обмеження на економічні та фінансові трансакції. Ці санкції були запроваджені після збиття Росією рейсу МН17. І от вони є ключовими».

Тобто, аргумент анексії Криму на інші санкції працює, а на секторальні – ні? Та й навіщо тоді було видавати Цемаха Росії, після чого в Нідерландах розпочалось додаткове, потенційно шкідливе для України, розслідування по збиттю рейсу МН17?

Кулеба намагається запевнити: не погодитеся на умови Кремля, які ми просуваємо, Європа в «будь-який момент» може скасувати санкції щодо Росії – найвпливовіші, секторальні.

Про мир

«Я за те, що коли ми адресуємо якісь сигнали суспільству і пояснюємо людям, що відбувається, щоб ми були максимально точні у формулюваннях і не грали з емоціями людей».

Справді, негоже грати з емоціями людей, як це робить «борець» з фейками і посадовець високого рангу далі в інтерв’ю:

«Третій елемент перемоги – це коли (колись, я переконаний, цей момент настане) російський президент якийсь приїде до України і схилить голову перед монументом героям АТО чи ООС, як вона зараз називається. Це тоді вже відкриватиме шлях від офіційного миру до реального примирення між народами України і Росії».

Проте, аналізуючи історію українсько-російських взаємин, можна зрозуміти: базовий і основний елемент перемоги – це розпад російської імперії в її теперішньому вигляді (РФ) і перетворення формації, яка виникне у нас по сусідству, в невелику ментально неагресивну країну, яка не буде загрожувати незалежній українській національній державі. Тоді й настане мир.

Теги:
Коментарі: 0

Залишити відповідь