Путін «ширяє(ться)» зі стєрхами і автоматом зараховує українців до російськомовних

Блог Олега Павлишина

Путін зі шкіри лізе, аби світ подумав, що Україна це московія, жодних українців не було, а українська мова – це «нарєчіє». Саме в такому «русскоміровському» руслі можна розглядати проект змін до закону щодо отримання російського громадянства від уряду РФ, за яким українці й білоруси визнаються носіями російської мови без співбесіди.

Згідно з проектом, носіями російської мови можуть бути визнані громадяни Білорусі та України, які просто особисто подадуть заяву про визнання їх носіями мови і відповідатимуть імперським критеріям чинного закону, а саме: «…якщо дані особи або їхні родичі по прямій висхідній лінії постійно проживають або раніше постійно проживали на території РФ або на території, яка належала до Російської імперії чи СРСР».

Політичним підтекстом такого рішення є спроби РФ об’єднатись в єдину союзну державу з Білорусією. Україна, мабуть, на черзі, бо в команді Зе уже ходить проект про надання права подвійного громадянства для громадян України. В контексті пропозицій російського уряду про спрощення отримання громадянства Росії така позиція влади в Україні стає вкрай небезпечною. Це дуже схоже на скоординовані з Кремлем кроки.

«Ширяння» кремлівського карлика зі стерхами дається взнаки і, вочевидь, впливає на політ «мислєй». Нещодавно Путін заявив, що Ізраїль – російськомовна країна і назвав громадян Ізраїлю та Росії справжньою, мережевою спільною сім’єю. Так що до химери путінської імперії може  долучитись ще одна держава, бо говорив він це без «всякого прєувєлєчєнія».

Коментарі: 0

Залишити відповідь