«Воно» повертається: Андрій Портнов хоче стати депутатом

Печерський суд визнав, що заступник голови адміністрації президента часів Януковича знову може стати депутатом. На думку суддів, можна вважати, що Андрій Портнов проживав в Україні останні п’ять років. 

Портнов аргументує свій позов так: 22 лютого 2014 року він виїхав з України і повернувся назад лише 19 травня 2019 року, тому що проти нього проводили «політичне і безпідставне кримінальне переслідування».

Скандальний політик виїхав з України спершу до Росії, а потім – до Австрії. Проте 14 квітня 2014 року його взяло на роботу українське адвокатське об’єднання «Корпоративні технології». Там він начебто отримав посаду директора департаменту з надання правової допомоги за кордоном. 

Це об’єднання оформило Портнову службове відрядження за межі України на 60 днів і продовжувало його усі п’ять років. Компанія увесь цей час платила йому зарплатню.

Печерський суд виніс рішення на основі вердикту Верховного Суду, згідно з яким строк службового відрядження враховується в час безперервного проживання на території України. 

Портнов не приховує, що цей термін проживання необхідний йому для політичної вигоди. Ситуація, що склалася, нібито не дозволяє йому використовувати своє право на працю, «зокрема, в такій формі як можливість бути обраним народним депутатом». 

Проте держава повинна слідувати не стільки букві закону (яка тут дуже умовна), як його суті. Очевидно, для чого Портнов, який відкрито виступав проти Революції Гідності, влаштувався на таку роботу. Очевидно, що відрядження на 60 діб не могло затягнутися на п’ять років. Проте суд успішно заплющує на це очі. 

Нагадаємо, що Портнов брав активну участь у просуванні диктаторських законів 16 січня, які фактично криміналізували опозиційну й протестну діяльність, спрямовану проти учасників Євромайдану. 

Також він виправдовував розстріли під час Революції Гідності. Разом із Віктором Медведчуком він безпосередньо брав участь у підписанні славнозвісних «газових угод», за які Юлія Тимошенко потрапила до в’язниці. 

У 2014 році Портнова вносили до санкційних списків Канада і Європейський союз. Тоді ж проти нього почала розслідування Генпрокуратура України через його протиправну діяльність під час роботи в Київському національному університеті. Через санкції у серпні 2019 року Портнов відсудив у України 7 мільйонів гривень за нібито шкоду його репутації.

Вишенькою на торті стало провадження щодо участі Портнова в анексії Криму. Його підозрюють у державній зраді. До того ж з 2018 року він є власником телеканалу NewsOne – «рупора Кремля» на українському телебаченні. 

Усіх цих фактів більш ніж достатньо, не лише щоб Портнову не врахували п’ять років проживання в Україні, а й щоб нарешті посадити його до в’язниці. Проте вірному поплічнику Януковича все сходить з рук: кримінальні справи проти нього закривають або не розслідують, він безкарно повертається в Україну й активно починає повертатися в політику. Його намагання повернутися на державну службу (як, зрештою, і повернення багатьох «діячів» часів Януковича) – це нівелювання усього, за що боролася й бореться активна частина громадянського суспільства.

Коментарі: 0

Залишити відповідь