Адвокат Януковича може розслідувати справи Майдану

Адвокат Януковича може стати заступником голови Державного бюро розслідувань. Олександр Бабіков вже проходить спецперевірку на цю посаду, а конкурсна комісія не вбачає в його діяльності жодного конфлікту інтересів. Мовляв, Бабіков не є особистим адвокатом Януковича, а лише знайомився із матеріалами цієї справи. 

Проте адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська пояснює, що Олександр Бабіков безпосередньо захищав Януковича. “Був його адвокатом щонайменше у трьох кримінальних справах. Зокрема – у справі щодо застосування сили і розстрілів під час протестів взимку 2014-го року”, – пише вона. 

Бабіков був безпосередньо причетним до захисту Януковича

На справедливе обурення організації “Родини Героїв Небесної сотні” виконувачка обов’язків голови ДБР Ірина Венедіктова відповіла, “що в разі рекомендації його конкурсною комісією за умови проходження спецперевірки, він таки буде призначений”.  

Показово, що, за даними “Родин Героїв Небесної сотні”, саме Бабіков буде займатися розслідуваннями справ Майдану.

Сама Венедіктова, здається, впевнена, що стане повноцінною головою ДБР. Попри її тимчасовий статус, повноваження Венедіктової як депутатки вже припинили достроково у зв’язку з її особистою заявою.

Нагадаємо, що Конституційний суд визнав неконституційним одноосібне призначення президентом голови ДБР. Він встановив, що закон “порушує баланс повноважень президента і Кабінету міністрів України, принцип розподілу влади, і відповідно, мова йде про порушення прав і свобод” громадян. 

“Навіть судді КС усвідомлюють, те, що відбувається в державі – узурпація влади. Жоден президент не мав таких реальних повноважень які бажає отримати нанішня президентська вертикаль, – написав голова громадської організації «Українська Україна» Андрій Смолій.

“Це ще одне підтвердження, що турборежим та законопроекти від монобільшості є антиконституційними та не мають нічого спільного із демократичною державою”, – додав він.  

Проте спікер Верховної Ради Дмитро Разумков упевнений, що в одноосібному призначенні президентом голови ДБР немає нічого незаконного. “Сьогодні особисто я не бачу суперечностей, але також я поважаю позицію Конституційного суду і позицію Верховної Ради, яка ухвалювала рішення про той законопроєкт, який вже став законом”, – заявив він. 

Що ж, можливо, для пана Разумкова порушення прав і свобод громадян – це цілком законна річ. А для Ірини Венедіктової “злиття” справ Майдану – цілком прийнятна справа, законодавчо і морально.

Теги:
Коментарі: 0

Залишити відповідь