Подвійне громадянство і домовленості з Угорщиною: на що чекати від Дмитра Кулеби

Після поширення інформації про створення «угорського» району на догоду Будапешту міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заходився спростовувати інформацію про те, що він «здає» частину України Угорщині. Мовляв: і я не я, і хата не моя. «Це фейк», – заявляє Кулеба.

Втім, Кабінет міністрів уже запропонував проєкти постанов з адмінтерреформи на розгляд Верховної ради. Який, до слова, не підтримали в Асоціації міст України, наголошуючи, що «процес укрупнення районів відбувається без широкого громадського обговорення, що може призвести до соціального вибуху через неприйняття у суспільстві нового районного поділу».  

При цьому цікавою є маленька деталь, яка навіває на роздуми про подальші угорські претензії  – об’єднаний район назвали Берегівським, хоча населення більше у Виноградівському районі. Та й у сучасній Угорщині не приховують імовірних територіальних претензій до сусідів, зокрема до України. Там відкрили пам’ятник «Угорській Голгофі», на якому зображена карта колишніх угорських територій з частинами нинішніх Австрії, Словенії, Словаччини, Румунії, України та Хорватії – 12,5 тисячі населених пунктів. З приводу чого президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що Віктору Орбану не можна довіряти, коли він стверджує, що у нього немає територіальних претензій. Але то президент Хорватії, а не Зеленський.     

«Борець з фейками», вочевидь, працює за принципом «хто з чим бореться, той тим і воює». Адже він говорить взаємозаперечні речі, тримаючи українських громадян за повних дурнів.  «Рішення про приєднання цього району ухвалювало не МЗС. Адміністративно-територіальна реформа – не питання МЗС», – каже Кулеба. Водночас, у цьому ж пості (!) зазначає, що «ми відхиляємо вимоги додатково змінювати закон про освіту». Тобто, адмінреформа – не питання МЗС, а освіта – в компетенції МЗС?

Схожа позиція і в питанні подвійного громадянства, про яке ми вже писали. Ідея подвійного громадянства «від Кулеби» з’являється 15 жовтня 2019 року, до того ж без жодних обмежень. Обмеження щодо країни-агресора, мабуть, під впливом публічної реакції, від тодішнього віце-прем’єра з питань євроінтеграції Кулеби з’являється лише згодом. Тепер, уже в якості керівника МЗС, він знову спекулює на темі представників української діаспори, які «передавали гроші, волонтерили і підтримували Україну», тож, за його логікою, можуть бути нашими громадянами.

Повторюємо пояснення з точки зору здорового глузду: хто хоче передавати гроші і волонтерити, той буде це робити. А от загрози від подвійного громадянства для України, тим паче при впровадженні його «слугами невідомого народу» – величезні! Окрім того, міністру закордонних справ слід хоча б поверхово ознайомитись з історією, щоб зрозуміти, що країни-агресори можуть змінюватись. Особливо в ситуації кризи системи міжнародної безпеки.

Той самий Кулеба, виступаючи за особливий статус Донбасу, клянеться, що в жодному разі не переступатимуться «червоні лінії». І взагалі, «ми лише за національні інтереси».

Пояснюємо з точки зору здорового глузду і недавньої історії України – так званий «особливий статус» з розширеними повноваженнями (порівняно з іншими регіонами) місцевої влади і є та «червона лінія». Приклад Криму – беззаперечний, і це реальність, яку Зе-слуги воліють просто не визнавати.

Втім, якщо вважати «червоною» лінією «просто перестати стріляти», а національним інтересом – «какая разніца», тоді так. Українська політична нація позбудеться політичних «консерв». І не таке перетравлювали.

Коментарі: 0

Залишити відповідь