Конституційна криза чи криза влади?

Верховна Рада шукає вихід із конституційної кризи, але насправді тільки поглиблює проблеми. Законодавці начебто запропонували рішення, яке відновило б покарання за недостовірне декларування статків, що скасував Конституційний суд. Але що ж це за покарання? Лише штраф і обмеження волі (про це ми детальніше писали тут).

Таке рішення – не вихід, і про це вже зробили висновок Євросоюз та Венеційська комісія. Цей висновок відповідає здоровому глузду, адже відновлене «покарання» за незадекларовані статки держслужбовців та суддів справді сміховинне. Однак назва «конституційна криза» – не відповідає дійсності, адже це фактично криза влади.

Безкарність і вседозволеність судової системи офіційно почала оформлюватись з рішення Конституційного суду про скасування 375 статті Кримінального кодексу про відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки, рішення і постанови, ухвалене ще 11 червня 2020 року. Тоді КС відтермінував втрату чинності цієї статті на 6 місяців, протягом яких Верховна Рада мала «привести нормативне регулювання, встановлене статтею 375 Кодексу, що визнана неконституційною, у відповідність із Конституцією України та цим Рішенням».

Так от, Верховна Рада під керівництвом «слуг» Разумкова і Стефанчука, Зеленський і монобільшість «зелених» у ВР займались чим завгодно, але не цим фундаментальним для справедливості в суспільстві питанням.

Вершиною чи то їхнього злого умислу, чи то бездіяльності та безпорадності (а, швидше, і того, й іншого) стала заява нардепа від партії «Слуга народу»,  Дениса Монастирського. Голова комітету з питань правоохоронної діяльності (!) Монастирський, заявив: «Ми зможемо повернутися до цього питання тільки після того, як суспільство побачить негативні наслідки декриміналізації цієї статті в найближчі кілька місяців». Усій владі, зокрема голові профільного комітету, було мало шести місяців, щоб запобігти «негативним наслідкам». Вони чекають, поки такі наслідки побачить суспільство.

Можливо, під «наслідками» нардеп мав на увазі віддачу найбільшого українського державного Приватбанку олігарху Коломойському, адже Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляцію ТОВ «Солід Дніпро», пов’язаного з Ігорем Коломойським, і відновив розгляд справи Господарського суду Києва у справі визнання націоналізації Приватбанку незаконною.

Для українців не знято ні питання скасування безвізу з ЄС (що визнає і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, ні проблема пограбування країни олігархами. Тож це справжня криза влади. Влади, яка не бачить напрямку розвитку, і не в змозі проводити реальні реформи чи навіть просто державну політику. Тому і йде у фарватері задумів Кремля, який реалізує свої наміри через адептів «русского міра». Адже як і у випадку з електронними деклараціями, підписантами подання до КС про відміну відповідальності за завідомо неправосудні рішення, виступили депутати ОПЗЖ включно з Медведчуком, Бойком, Рабіновичем, Льовочкіним і Суркісом. Саме таким і є «русскій мір», в який нас тягне «п’ята» колона – корупційний, позбавлений  справедливості та відповідальності, ізольований від решти світу.

Коментарі: 0

Залишити відповідь