Українські суди: місія нездійсненна

Окружний адміністративний суд Києва сьогодні скасував нову редакцію українського правопису. Серед іншого вона, за задумом редакторів, мала би повернути певні правила української мови, вилучені за СРСР.

Позивачі викликають те саме відчуття абсурду, що й справа загалом. Ними стали ГО «Правова держава», яку очолює адвокат Ростислав Кравець, та семикласниця з Херсона, яку представляє адвокат Дмитро Ільченко. Кравець – один із фігурантів скандальних «плівок Вовка», голови ОАСК. Згідно з плівками, Кравець використовував свою громадську організацію, аби подавати вигідні Вовку позови.

Але це тільки вершина айсберга. Суддям далеко не чужі інтереси одного з головних організаторів і бенефіціарів виборчого тріумфу Зеленського, олігарха Ігоря Коломойського. Як заявляє член правління «Приватбанку» Роман Сульжик, «…готель “Мир” у Києві, головний будинок офісу “Привату” в Дніпрі і багато інших об’єктів, які колишніми власниками “Приватбанку” були поставлені на баланс у 2016 році, тепер плавно залишають цей баланс за допомогою судів і підроблених документів». Адже за позовом компанії «Місія-1» суд Дніпра наклав арешт на торговий центр «Приозерний», який «Приватбанк» планував продати на аукціоні.

Роман Сульжик ставить риторичне запитання про гіпотетичну можливість продати об’єкт чи комплекс нормальному інвестору, якщо «в будь-який момент, як чорт із табакерки, може з’явитися щось на кшталт “Місія-2” з рішенням будь-якого Дніпровського або Баришівського суду в руці?». При цьому в Приватбанку мають серйозні підозри, що «деякі документи, які пред’являються в суді ніби від “Привату” 2016-го, були явно підписані зовсім нещодавно».

А тим часом прокуратура не бачить провини топ-менеджерів банку, які свідомо чи просто недбало так оформляли документи, що стали можливими подібні позови від «місій». Як не побачила Вища рада правосуддя (ВРП) потреби не лише розглядати скаргу Приватбанку (на 1.1 тис сторінок!) на дії судді Печерського районного суду Києва Вовка, а навіть повідомити причини нерозгляду та повернення скарги Приватбанку. Благо, ВРП своїм рушенням перевела раніше відкриті засідання в закритий режим, і тепер може писати, що їй заманеться. Про зашквари ВРП, яку автори матеріалу делікатно іменують провалами, читайте тут.

І поки NASA та Маск готують місії з метою освоєння Місяця і Марса, цілі «місій» колишніх власників Приватбанку значно більш приземлені – це, як вважає Роман Сульжик,, шляхом створення прецедентів «напад на Буковель», який Приватбанк має намір виставити на продаж. Як і мета «місії» олігарха Коломойського: повернення Приватбанку або отримання компенсації за «мирову» угоду з власниками щодо його націоналізації. Прикро, що подібна «місія», яка була б апріорі «нездійсненна» в більш-менш правовій державі, має шанси на реалізацію в Україні.  І шанси ці залежать не лише від судової, але й виконавчої (президент, уряд) та законодавчої (Верховна Рада) влади. І одним розпіареним «антиколомойським» законом, як показує досвід, тут не відбудешся.

Коментарі: 0

Залишити відповідь