На що чекати після блокування каналів Медведчука?

Поки українці радіють рішенню про блокування каналів Медведчука, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив два рішення, які дозволять зрозуміти подальшу можливість позитивного розвитку подій в Україні.

По-перше, ВАКС погодився, що скандального голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка потрібно примусово доставити в суд, де йому мають обрати запобіжний захід. По-друге, ВАКС зупинив рішення про передачу справи заступника голови Офісу президента Олега Татарова з НАБУ в інший орган досудового розслідування. Саме ці дві справи стануть лакмусовим папірцем щодо подальшої можливості боротьби з агентами Кремля й початку реформ у державі.

Блокування кремлівський пропагандистських каналів (зокрема «НАШ» та «Інтером») і припинення суддівської вакханалії, насамперед від ОАСК та Печерського райсуду, поза сумнівом, сприяють українським національним інтересам. Якщо не буде задкування щодо блокування каналів Медведчука і  незабаром ми побачимо суддю Вовка за ґратами – це буде однозначним позитивом. Однак фундаментальна проблема полягає в тому, що кроки в напрямі національних інтересів України більшість «слуг» ухвалюють або з необхідності, або під тиском – чи громадянського суспільства, чи колективного Заходу. Національні ж інтереси для цієї влади стали предметом торгу: з іншими фракціями, олігархами, Заходом або Кремлем.

Після блокування кремлівських телеканалів (далеко не всіх і, можливо, навіть не остаточно) ставлення влади до національних інтересів України суттєво не змінилось. Тому і обов’язок захищати і проваджувати їх залишається на громадянському суспільстві.  

Коментарі: 0

Залишити відповідь