Як «слуги» імітують реформи і до чого це призводить

Перед візитом до США в Зеленського знову ввімкнули турборежим. Тут і санкції щодо ста українців, проти яких раніше ввів санкції Департамент фінансів США, і санкції проти олігарха Фірташа і не зовсім олігарха Фукса, і заяви Зеленського про те, що Україна на «фініші ухвалення законів щодо ключових реформ». Ба більше, за словами Зеленського, Україна сьогодні найшвидша в Європі в питання проведення реформ.

Щоправда, треба зважати на умови, в яких Україна «проводить» реформи. Це справді нелегко – створювати видимість реформ і не проводити їх. Чого тільки варта ситуація з судовою реформою, коли навіть кволий її початок заблокували через поправку голови правового комітету, нардепа-«слуги» Андрія Костіна.

Досить контроверсійний закон про так звану «деолігархізацію», за висловом самого Зеленського, – «постріл в повітря» і сказане «А». Ну а «Б» можна і не говорити, або сказати так, як буде вигідно владі. Бо, до прикладу, в питанні закриття каналу олігарха Дмитра Фірташа «Інтер» РНБО буде з’ясовувати структуру власності, а потім – побачить. Тим часом єдиний завод в Україні, який виробляє  вибухівку і був вкрадений за часів Януковича, через Фонд держмайна віддають у власність сина лідера ОПЗЖ Юрія Бойка, який тоді був міністром.

Щодо Коломойського, який перебуває під санкціями США, то, мовляв, влада очікує матеріалів зі Штатів. Проблема для влади в тому, що американська сторона знає реальну картину не гірше за місцевих «слуг». Це підтверджується відповіддю щодо матеріалів про Коломойського: «Пан Коломойський – громадянин України, який вчинив більшість своїх корупційних дій в Україні проти української компанії, а українські правоохоронні органи мають усі повноваження розслідувати ці злочини з метою притягнення пана Коломойського до відповідальності за будь-які злочини, які він, можливо, вчинив».

До того ж Держсекретар США Ентоні Блінкен озвучив п’ять пріоритетних питань для переговорів України з Америкою. Серед них – реальні зміни в суддівській системі, прозора антикорупційна діяльність і реальні покарання за корупцію, реформа СБУ.

Все вказує на те, що українській владі навряд чи вдасться обвести західних партнерів довкола пальця. Залишається стежити за перебігом подій.

Коментарі: 0

Залишити відповідь