Справа з ДТП Трухіна ‒ як «слуги» покривають своїх

Сюжет журналіста Михайла Ткача про ДТП нардепа від «слуг» Олександра Трухіна викликав справедливу хвилю обурення. «Абсолютно чесна людина», як про себе каже сам депутат, намагався покинути місце аварії, тиснув на поліцейського пропозиціями домовитись через міністра МВС Дениса Монастирського, відмовився від проходження тесту на алкогольне сп’яніння і, як вишенька на торті, пропонував поліцейським хабар на «150 тисяч».

Відео настільки очевидне, що хвиля «обурення» (мабуть, на самих себе) досягла вершин партії «слуга народу». Олександра Трухіна поспішили виключити з партії і рекомендували прийняти партійній фракції рішення щодо нардепа. Однак «зе-команда» вирішила напустити більше «туману», і фракція почала збирати підписи для проведення позачергового засідання Верховної Ради для «заслуховування силовиків» щодо справ за участю нардепів з різних політичних сил, починаючи з 2012 року(!).

У справі щодо ДТП Трухіна є і безсовісна брехня нардепа, і викрутаси Зеленського, який про аварію знає і «не знає», і п’ятимісячне (!) розслідування ручного для влади Державного бюро розслідувань (ДБР), в якого відео чомусь немає, а поліцейський «нічого не казав», і видалення (найімовірніше, не безкоштовне) інформації про ДТП більш ніж в 30 ЗМІ. 

Намагання «затерти» справу Трухіна серед інших справ нардепів очевидне, і сподіватись на справедливе розслідування марно. А покарання – і поготів. Так було і з Олександром Дубінським, мама якого «любіт скорость», і з нардепом-«слугою» Андрієм Клочком, який вигадував про бізнес сестри для виправдання статків матері на понад 10 мільйонів.

Тут ідеться про депутатів і те, як їх захищає Зеленський, що показує переважну сутність влади від «слуг народу». Однак є питання, які заходять набагато далі – аж до національної безпеки, а отже – безпеки кожного громадянина. Так само як з Трухіним, незграбно намагались затерти справу «вагнерівців», а коли не вдалося – просто звільнили з Головного управління розвідки фахових спеціалістів і вдали, що «все було правильно». 

Згодом виявилось, що новий керівник ГУР Кирило Буданов проживав в одному будинку зі скандальним (тепер уже колишнім) заступником міністра внутрішніх справ (призначений Аваковим), імовірно, громадянином Росії Олександром Гогілашвілі.

Зеленський останнє відео про Трухіна (якого раніше, фактично, захищав) прокоментував так: «Всі повинні відповідати, і всі, повірте мені, будуть відповідати».

Як діятиме Зеленський стосовно відповідальності фігури значно значущішої для нацбезепеки – першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Руслана Демченка, який в РНБО курує питання розвідки і контррозвідки? Адже, всупереч словам Зеленського і заявам від «слуг», Демченко активно лобіював і переконував нардепів ухвалити сумнозвісні Харківські угоди, згідно яких російських флот залишився в Криму. Що, своєю чергою, за словами секретаря РНБО Олексія Данілова, стало однією з причин окупації Криму і початку бойових дій на Донбасі. Може, настав час виключити вихованця інституту КДБ СРСР (зараз – академія зовнішньої розвідки РФ) Демченка з РНБО, як виключили Трухіна з партії?

Коментарі: 0

Залишити відповідь