Як депутати недоторканність скасовували

Перша половина дня чергової сесії Верховної Ради пройшла дуже коректно, та тріумфально для команди Зе. Швидкі результати – ось головне завдання Зеленського і команди. Швидкі і популярні «в народі». Цьому була присвячена нарада президента в понеділок, 2 вересня, з головою Верховної ради, урядом тощо.

Проведена в діловому стилі видання доручень президентом голові ВР і уряду, нарада виглядала дивно для держави з парламентсько-президентською формою правління і мала мало спільного з демократією. Але виглядала надпривабливо з точки зору фактичного перезавантаження країни і рішучості в проведенні реформ. Зеленський обрав стиль – швидкі результати, рішучість, діловий підхід і, звісно, популізм.

Підтвердженням цього стало і обговорення назрілого та перезрілого питання про депутатську недоторканність, яке було першим в порядку денному сесії. Про вигідність для команди Зе зняття недоторканності з народних депутатів ми уже говорили раніше. Заради справедливості треба зазначити, що для проведення ефективних реформ тримати депутатів в рамках пристойності і раціонального голосування також потрібно.

Обговорення законопроекту намагалися повернути на свою користь усі політичні сили. «Європейська солідарність» «піарилася» на авторстві законопроекту, «Голос» – на послідовності позиції, «Батьківщина» – на компетентності, а члени «Опозиційної платформи – за життя» вдавали репресованих мучеників за так званий «мир». Депутати остерігалися лише одного варіанту розвитку подій в разі прийняття законопроекту – переслідувань саме за політичну діяльність. Це прозвучало від усіх фракцій та груп, окрім «Слуги народу». Слід зазначити, що ці застереження далеко не безпідставні.

Зрештою, «за» проголосували усі, за винятком ОПЗЖ. Останні фактично опинились в ізоляції у Верховній Раді. Якщо збережеться вимога виступів українською мовою та не сприйматиметься позиція апологетів «руського міра», це скликання має шанси стати більш ефективним як за формою, так і за змістом.

 Очікувано, найбільшу порцію позитивного піару від законопроекту про скасування недоторканності отримає команда Зе: ви хотіли – ми обіцяли – ми зробили. Попри «юридичну казуїстику», про яку говорила депутатка від Слуги народу, Конституційний Суд навряд чи заблокує законопроект в умовах тотальної підтримки зняття депутатської недоторканності громадянами.

Команда Зе працює насамперед «на публіку», і публіка з вдячністю це сприймає: понад 70% громадян досі вірять у краще. Однак для того, щоб повноцінно оцінити дії влади, потрібен час.

Коментарі: 0

Залишити відповідь