Радник прем’єра чи адвокат агрохолдингів: чому Олексій Мушак проштовхує «дикий» ринок землі

30 жовтня під Верховною Радою та Офісом президента відбулась акція протесту проти продажу землі олігархам, а саме – проти внесення до порядку денного законопроєкту №2178-10.

І відповідь не забарилася. За повідомленням Укрінформу, радник прем’єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак під час форуму «Life after: Ключові аспекти запуску ринку землі в Україні заявив: «Сьогодні немає мітингарів проти ринку землі. Сьогодні мітинг про те, щоб ринок під себе зробити». Це повна маніпуляція, яка виглядає тим більше абсурдно на фоні дослідження соціологічної групи «Рейтинг», опублікованої того ж 30 жовтня. За даними групи Рейтинг, Більше, ніж половина опитаних (53%) не підтримують скасування мораторію на купівлю/продаж земель сільськогосподарського призначення, підтримують – 31%. Категорично проти запровадження ринку землі – 28%, запровадження через кілька років підтримує 21%,  через рік – 10%. За те, щоб ринок землі впровадити «якомога швидше» – 22%.

Водночас, абсолютна більшість (69%) – проти надання дозволу іноземцям купувати землю будь-коли. Лише 7% за, те щоб це було у найближчий час, 4% – через рік, 8% – за декілька років. Навіть серед тих, хто підтримує введення ринку землі, – половина проти продажу її іноземцям. 

Виникає запитання: чому так безсоромно маніпулює фактами радник прем’єра Мушак? Можливо, відповідь в тому, що Олексій Мушак є двоюрідним братом власника агрохолдингу «Кернел» – Андрія Веревського.

«Кернел» – найбільший український вертикально інтегрований агрохолдинг, земельний банк якого становить понад 600 тисяч гектарів землі. Найбільшим акціонером «Кернел» через Namsen Ltd є Андрій Веревський, який у жовтні-грудні 2017 року збільшив свою частку з 38,13% до 39,47% (32 344 мільйони акцій). Cascade Investment Fund (Кайманові острови), бенефіціаром якої є Віталій Хомутиннік, володіє 6,59% акцій «Кернел». Це підтверджує і сам Хомутиннік, який, водночас, так говорить про бізнес інвестиційного фонду Cascade: «Агропром. 50 тисяч гектарів землі, акції компанії «Кернел» …».

Слід додати, що Віталій Хомутиннік є бізнес-партнером Коломойського та пов’язаний спільним бізнесом (лотерейним оператором – компанією «М.С.Л.») з головою Податкового комітету, депутатом від Слуги народу Данилом Гетманцевим. Хомутиннік, до слова, літав у 2018 році на 55-річчя Коломойського до Женеви. Тоді вітати Ігоря Валерійовича прилітав і тепер уже президент Зеленський, і колишній російський, а згодом «український», опальний бізнесмен Павло Фукс, і брати Суркіси, і депутат-«регіонал» Євген Гєллєр.

Можна, звичайно, зрозуміти мотивацію прямого обману від радника прем’єр-міністра з економічних питань Олексія Мушака. Але що сказати про позицію самого прем’єра Олексія Гончарука, який нещодавно заявляв: «Чесна конкуренція і рівні правила для всіх – це наша релігія»? Бо жоден з дрібних чи навіть середніх фермерів не зможе і близько конкурувати з транснаціональними корпораціями та іноземним чи олігархічним капіталом, захисником і провайдером яких є чинний прем’єр-міністр.

Теги:
Коментарі: 0

Залишити відповідь