Чому Верховну Раду знову хочуть розпустити і як до цього ставляться українці

Українцям знову не до вподоби Верховна Рада. 47% громадян незадоволені роботою законодавців. Третина припускає, що можливі перевибори. 

Зрештою, це й не дивно: переважна більшість виборців не мали уявлення, за кого голосували. Лише 29% громадян знають, хто був обраний за їхнім мажоритарним округом. Тож люди обирали наосліп – цукерку (як вони гадали), загорнуту в зелену обгортку. 

Тож у парламент змогли пройти, для прикладу, “слуга народу” Роман Іванісов, який відсидів у в’язниці за зґвалтування неповнолітньої. 

Володимир Зеленський, здається, не надто засмучений такими показниками і вже натякає на можливий розпуск Верховної Ради – адже такий досвід вже має. 

Нагадаємо, що згідно з Конституцією України, повноваження депутатів Верховної Ради, що були обрані на позачергових виборах, не можуть бути припинені протягом одного року з дня їх обрання. Парламент 9 скликання обрали 21 липня 2019 року. Втім, президент має ще й досвід нехтування Конституцією, тож на правила можна не зважати. 

Зеленський бідкається, що деякі депутати голосують не так, як того прагне партія і навіть грішним ділом сперечаються з ухваленням певних законів на засіданнях Верховної Ради. Зеленський ставить такий непослух в один ряд із “аморальними вчинками” депутатів, які потрапили у парламент лише завдяки впізнаваності свого лідера. Щоправда, за аморальні вчинки поки що нікого з партії не виганяли.

Не “звільняють” із фракції й через інші поважні причини, за які обіцяли позбавляти місця у фракції. Наприклад, жодного покарання не отримала Любов Шпак із “Слуги народу”, яка не брала участі у жодному голосуванні. Так само залишилися на своїх посадах депутати-кнопкодави зі “Слуги народу” – адже, за словами голови партії Давида Арахамії, робили це просто “по дурості”.   

Некваліфікованість депутатів приносить відповідні “плоди”. Закони приймаються у турборежимі, але часто їх навіть не читають (що й казати про кваліфіковане обговорення). Це дуже небезпечна тенденція, яка може спричинити непоправні наслідки для України. Так стається, наприклад, із відкриттям “ринку землі”, проти якого виступає майже 70% українців. Натомість депутати, яких українці обирали, все одно голосують в Раді за непопулярний законопроєкт. 

Будемо сподіватися, що наступного разу, коли депутатів обиратимуть вже під час законних виборів, громадяни будуть більш пильними і не “поведуться” на колір обгортки. 

Коментарі: 0

Залишити відповідь