«Фабрики – робітникам, земля – селянам» від Зеленського і його команди

Створення ілюзій, схоже, стало основним завданням «більшовиків» з команди Зе. Ілюзії  створюються з фундаментальних питань життя і подальшого розвитку України – так званого «миру» з Росією за будь-яку ціну, продажу сільськогосподарської землі, розвитку української мови та освіти.

Для створення відповідної «картинки» чільні і нечільні представники від «слуги невідомого народу» займаються маніпуляціями для формування суспільної  думки. Чергову порцію таких маніпуляцій видав перший заступник голови Верховної Ради і водночас представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук. Він заявив, що потреби проводити референдум з земельного питання немає, оскільки 73% виборців, які взяли участь в голосуванні і проголосували за Зеленського, надали «мандат довіри» питанню ринку землі, яке було «одним з ключових» у програмі майбутнього президента.   

Доктор юридичних наук Стефанчук, який, сподіваємося, володіє простою арифметикою і мінімальними знаннями з  юриспруденції, займається відвертою маніпуляцією для введення в оману українців. По-перше, за Зеленського в першому турі проголосувало 5,7 мільйона виборців, що становить 19,3% усіх(!) внесених до списку виборців на момент голосування (таких було 29,6 мільйона громадян). У другому турі цифри, природно, змінилися. За Зеленського проголосувало 13,5 мільйона виборців, що становить 45,7% усіх виборців. З огляду на дані першого туру (19,3%), у другому турі (плюс 26,4% до 45,7%) виборці голосували не стільки за Зеленського, скільки за зміни в країні.

45,7% – стільки виборців підтримали Зеленського у другому турі. І це менше половини навіть від тих громадян України, які мають право голосувати.

Тоді про який «мандат довіри» до окремого, загально сформульованого в програмі (яку виборці, як відомо, читають дуже мало) питання говорить Стефанчук?

Першим і, як ми розуміємо, найбільш «ключовим» питанням програми кандидата в президента Зеленського стоїть розділ «Народовладдя через референдуми». Питання ринку землі подано лише у п’ятому розділі і в особливому контексті: «Кожна дитина матиме право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природних благ (надра, землі(!) тощо). Після досягнення повноліття дитина отримає ці накопичення як власний стартовий капітал. Українець повинен стати основним акціонером України!».

Як це збігається з намаганнями запровадити «дикий» продаж землі, зокрема для іноземців, може пояснити, мабуть, лише «доктор юридичних наук» і соратник президента Руслан Стефанчук. Як і те, чому Зе-команда постійно і з усіх базових для держави питань відмовляється виконувати перший, найбільш «ключовий» з усіх ключових, розділ програми свого президента про народовладдя через референдуми.

Зеленський пообіцяв провести референдум, не підготувавши про нього закон.

Однак маніпуляції Стефанчука щодо продажу землі – це лише не надто вдале підігравання першій скрипці ілюзіоністів. Бо як інакше, ніж маніпуляцію, розглядати відеозаяву Зеленського про референдум щодо продажу землі іноземцям перед голосуванням Верховної Ради про купівлю-продаж землі загалом? Виокремивши позицію, проти якої, згідно із соціологічними опитуваннями, найбільше виступають громадяни, президент пообіцяв референдум з продажу землі саме іноземцям. Наче проблема продажу землі уже вирішена, і питання лише в тому, кому продавати і хто може купувати.

До того ж навіть після агітаційної кампанії влади біля 70% громадян України за останніми опитуваннями виступають проти продажу землі загалом, а не лише іноземцям.

Для досягнення мети спікери Зе-команди нанизують одну маніпуляцію на іншу. У першому читанні Верховна Рада проголосувала за законопроект про продаж землі. І тут – наступна омана, уже від голови Верховної ради Дмитра Разумкова. Він заявив, що обіцяний Зеленським референдум щодо продажу землі іноземцям не може відбутись між першим і другим читанням (коли закон приймається остаточно). Мовляв, Стефанчук поки лише займається підготовкою самого закону про референдум. Тобто для «дикого» продажу землі турборежим вмикається, а для вирішення першого розділу передвиборчої програми Зеленського про референдуми – ні?

Разумков додав: залежно від дати ухвалення закону про референдум, питання продажу землі іноземцям може вирішитися й раніше за 2024 рік. А продаж землі має початися 1 жовтня 2020 року.

Стефанчук досі готує закон про референдум

У вже згаданому виступі на погоджувальній раді 2 листопада Руслан Стефанчук говорить про подані ним поправки щодо заборони продажу землі іноземцям та зменшення площі для одного власника. Їх, імовірно, приймуть. Але він лише мимохідь згадує про можливих суб’єктів права власності на землю – громадян України і юридичних осіб, створених за українським законодавством. І тут також маніпуляції:

  • не називається площа землі «в одні руки»;
  • не озвучені запобіжники щодо підставних осіб;
  • не зрозумілий статус осіб з подвійним громадянством;
  • юридичні особи, створені за українським законодавством, не заперечують участь іноземців;
  • не визначено запобіжники щодо громадян і компаній країни-агресора Росії.   

Схожі «маневри» відбуваються і з питанням війни з Росією.

Зе-команда діє видозміненими більшовицькими методами – говорити одне, а робити протилежне. Пригадуєте більшовицьке «Фабрики – робітникам, землю – селянам»? А тепер порівняйте з процитованою вище програмою Зеленського: «Кожна дитина матиме право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природних благ (надра, землі тощо). Після досягнення повноліття дитина отримає ці накопичення як власний стартовий капітал. Українець повинен стати основним акціонером України!».

Цікаво, як українець стане «основним акціонером України», а дитина накопичуватиме «частину від реалізації державою природних благ», якщо «земля» і «тощо» будуть фактично продані з молотка?

Коментарі: 0

Залишити відповідь