Росія і Крим: як Європу підштовхують визнати легальність окупації

Росія намагається легітимізувати окупацію Криму на міжнародній арені. Організація «Демократична Європа» з’ясувала, що для цього росіяни намагалися розвинути в Європі щонайменше дві «кримські» міжнародні структури.

За даними дослідження «Демократичної Європи», Росія не лише фінансувала з держбюджету сепаратистські, крайні праві й ліві рухи (головне – радикальні), а й створює більш «легальні» органи пропаганди. 

Наприклад, 6 лютого 2020 року з’явилася Російська асоціація стародавніх міст. Вона об’єднує Ростовський та Краснодарський регіони, а також дев’ять районів Криму. Приводом стала 2500 річниця заснування Королівства Босфор (столицею якого було сучасне місто Керч). Її заснували під приводом збереження археологічної спадщини давніх часів. 

Ця організація вже запросила інші держави на так званий «Ялтинський економічний форум», запланований на квітень 2020 року. Російські пропагандисти пропонують Греції, Італії, Болгарії, Туреччині, Сербії, Вірменії, Ізраїлю, Лівану, Йорданії, Сирії та Тунісу долучитися до «охорони культурної спадщини». 

Зрозумілий вибір країн. Для прикладу, чинна влада Сирії та Сербії відкрито підтримує Росію, колишнє правління Вірменії визнало кримський «референдум” 2014 року. А в Туніс РФ «вливає» чимало ресурсів. 

Не завжди псевдокримських пропагандистів вдається «поставити на ноги». Так, у березні 2019 року Міністерство юстиції Бельгії зареєструвало неурядову організацію під назвою Міжнародна асоціація «Таврида» (її співзасновники – московська Міжнародна рада російських співвітчизників і брюссельська European Russian Community). 

«Таврида» одразу ж заявила, що її завдання – захищати інтереси населення Криму в міжнародних інстанціях. А як захищає Росія, дуже добре відомо. 

Однак незабаром Міністерство юстиції Бельгії скасувало реєстрацію «Тавриди» після того, як влада вирішила, що діяльність організації загрожує національним інтересам Бельгії. Вона створена на гроші Росії і за погодженням з російським урядом. 

Міжнародна асоціація Таврида зараз намагається перереєструватися в Австрії, Італії чи Швейцарії. Безперечно, її членам хотілося б потрапити в офіційний реєстр принаймні якоїсь держави ЄС. Так у них буде значно більше шансів вплинути на Європейську Комісію й узагалі отримати право голосу на європейській арені (і тільки більше розділити європейську спільноту, яка й без того поступово втрачає спільний напрям і цінності). 

Коментарі: 0

Залишити відповідь