Рейдерство як український варіант ринку землі

Закон про продаж сільськогосподарської землі можуть ухвалити вже 19-20 березня. Про це заявив радник Кабінету міністрів з економічних питань і колишній народний депутат від партії «Європейська солідарність» Олексій Мушак. 

Нагадаємо, що Мушак – двоюрідний брат власника агрохолдингу «Кернел» Андрія Веревського.

«Кернел» – найбільший український вертикально інтегрований агрохолдинг, земельний банк якого становить понад 600 тисяч гектарів землі. Веревський є найбільшим акціонером холдингу: він контролює 39,47% або 32 344 мільйони акцій. 

Більше про Мушака і його вигоду від відкриття ринку землі читайте тут

Як радник з економічних питань Олексій Мушак не надто допоміг Україні: економічні «успіхи» влади Зеленського відомі. Як відоме й бажання олігархів, агрохолдиндингів, міжнародних фінансовивих спекулянтів і багатьох інших недоброзичливців прикупити землі. Особливої актуальності це питання набуває в умовах економічної кризи, яка, за всіма ознаками, насувається на світ. 

Розслідування bihus.info показало, що купівля й продаж землі наразі не можуть бути чесними. Рейдерські захоплення агропідприємств відбуваються скрізь, і за деякими з них, як показують розслідування, стоять соратники президента і «слуги народу». 

Наполегливо радимо подивитись відео повністю. У ньому – і «чорні» реєстратори, і нотаріуси, і створення фіктивних підприємств. У ці схеми, ймовірно, залучений колишній голова Офісу президента Андрій Богдан і народний депутат від «Слуг народу» та головний промоутер дикого продажу землі у Верховній Раді, голова   Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський. 

І хоча голова Офісу президента, як і прем’єр-міністр, вже нові, змін на краще чекати не доводиться. Новий прем’єр Денис Шмигаль заявив, що «ринок землі існує в усьому світі», а «питання моделі [ринку землі] має обговорюватися і зараз обговорюється у парламенті». 

«Прем’єр-міністр не може зупинити обговорення. Я за те, щоб ринок землі був, у першу чергу, для українців. А можливість продажу для іноземців має вирішуватися через всеукраїнський референдум», – додав він. 

Не переоцінюючи роль прем’єра в сучасній олігархічно-прокремлівській системі влади в Україні, хочеться зазначити, що українцям від того, що їх обкрадатимуть доморощені олгархи і шахраї, легше не стане. 

До слова, згідно з останнім опитуванням Центру Разумкова, проти припинення мораторію на продаж сільськогосподарської землі (узагалі, а не лише іноземцям) виступає абсолютна більшість тих самих українців, про яких так турбується Шмигаль:  64,3% усіх опитаних або 72,0% тих, хто взяв би участь у референдумі.
До того ж кількість противників продажу землі зросла: вочевидь, довіра до «нової» влади падає. І, з огляду на розслідування журналістів, небезпідставно.   

Коментарі: 0

Залишити відповідь