На боротьбу з коронавірусом забирають гроші з культури

В Українського культурного фонду, Українського інституту книги та Держкіно забирають фінансування начебто на боротьбу з коронавірусом. У Держкіно планують забрати 750 мільйонів гривень, в Українського культурного фонду – 500 мільйонів, в Інституту книги – 150 мільйонів.

Крім того, планують скоротити витрати на програму мобільності молоді “Зшивання країни”, реставраційні роботи із захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики. Із цих програм заберуть понад 500 мільйонів гривень. 

Це означає повну відсутність коштів на україномовні культурні проєкти, фільми та книжки. Так званим новим культурним інституціям, які почали розподіляти гроші на інноваційні ідеї просування української культури та створення якісного україномовного контенту, фактично перекривають дихання. 

Тим часом міністр охорони здоров’я Ілля Ємець відмовляється підписувати документ про закупівлю засобів захисту для медичного персоналу на 67 мільйонів гривень, адже намагається поставити на чолі закупівель “свою” людину. За словами народної депутатки Олександри Устінової, документ “валяється” на столі у Ємця вже три тижні. 

Виникає логічне запитання: навіть якщо необхідність забрати гроші у культурних інституцій все-таки є, куди підуть ці гроші? У кишеню чиновникам?

Лише за 2019 рік Український культурний фонд підтримав 432 проєкти, фінансування отримали ініціативи з кожної області, крім окупованого Криму. Український інститут книги відкрив програму підтримки перекладів, яка дозволить надавати кошти на переклади українських книжок іноземними мовами; підтримав десятки українських літературних фестивалів і завіз сотні тисяч нових книжок у бібліотеки по всій Україні. Завдяки фінансуванню Держкіно почав розвиватися якісний український кінематограф. 

Культура потребує дотацій, і це розуміють у кожній розвиненій державі. Влада Німеччини ще кілька тижнів тому пообіцяла додаткову допомогу культурним установам та окремим митцям через фінансову нестабільність у зв’язку з коронавірусом. Натомість українські культурні інституції вимагають у Кабінету міністрів повернути фінансування.

Коментарі: 0

Залишити відповідь