Олігархи й медіа в час коронавірусу

Шоу Яніни Соколової «Як вам не соромно» на телеканалі «Україна» закрили після ефіру з Гео Леросом – колишнім позаштатним радником Зеленського, який вступив у конфлікт з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком. Про це написала у фейсбуці сама Соколова. 

Відмову пояснили карантином – адже зараз «неможливо повноцінно втілювати формат шоу Яніни». Проте проєкт Савіка Шустера «Свобода слова» на тому самому каналі й у схожому форматі далі виходить без жодних обмежень. 

Нагадаємо, що телеканал «Україна» належить олігарху Рінату Ахметову. 

Усім відомо, що українська телевізійна журналістика – олігархізована. Олігархи володіють переважною більшістю телеканалів, а незалежні медіа ледь тримаються на плаву. 

У скрутному становищі перебуває UA:Суспільне, якому хочуть скоротити фінансування на 480 мільйонів гривень. Його рахунки досі під арештом. Суспільне ТБ вже підтримали чимало міжнародних інституцій. Представництво Євросоюзу в Україні, посольства Німеччини, США, Великобританії, Японії підтримали українського мовника і закликали державу забезпечити його фінансування. 

Тим часом сила олігархічних ЗМІ росте. В умовах карантину держава забезпечила проведення шкільних онлайн-уроків по телебаченню. А от на яких каналах забезпечила – це значно цікавіше. Уроки для п’ятого, шостого та сьомого класів проводять на телеканалах 112 Україна, NewsOne та Zik, пов’язаних з кумом Путіна Віктором Медведчуком. Таким чином, очевидно, школярів з дитинства привчають до зросійщеного і відверто ворожого українській національній ідеї ТБ. 

Одна із львівських шкіл вже ухвалила рішення про те, що не рекомендує ні вчителям, ні батькам використовувати онлайн-уроки на «медведчуківських» телеканалах. Проте більшість навчальних закладів, ймовірно, ними активно користуються. Що, звісно, показує обличчя влади. 
Як казав сам Володимир Зеленський, «всім рекомендовано носити маски, але коронавірус знімає маски з людей».

Коментарі: 0

Залишити відповідь