Рік Зеленського: чого «досяг» президент

Володимир Зеленський на посаді президента вже рік. З цієї нагоди він випустив фільм про свої досягнення. Та чи справді вони такі неймовірні, як говорить про них президент? 

Насправді ледь не кожне речення Зеленського можна ставити під сумнів. Проте ми обрали найважливіші: 

“У нас була програма, щось із цієї програми ми вже зробили” 

Як тут не згадати жарт: 

Кажуть, що Зеленський виконав більше обіцянок за всіх попередників:
-заробітчан в Україну повернув;
-весна прийшла – всіх по хатах посадив;
-всі сидять у смартфонах;
-економіку деолігархізував – облястями не таємно, а вже відкрито керують Ахметов, Коломойський, Пінчук. 

“30 років ніхто не хотів приймати закон про імпічмент, і я почав з себе”

Закон про імпічмент ініціювали ще у попередньому скликанні, але Зеленський почав процедуру заново. Проте цей закон робить зняття президента з посади майже неможливим, особливо в умовах олігархізації державних інституцій. Детально про недоліки закону ми писали тут.

“Ми зняли депутатську недоторканність” 

Справді зняли. Проте справу проти депутата може почали лише генпрокурор, якого призначає президент. Нещодавно Зеленський призначив Ірину Венедіктову, яка проводить абсолютно антиукраїнську політику. Таким чином зняття депутатської недоторканності може перетворитися на інструмент політичної помсти в руках президента й генерального прокурора. 

“Кнопкодавство – кримінальний злочин”

Зареєстрований вже не один випадок кнопкодавства, зокрема від депутатів “Слуги народу”. Деякі з них були вчинені до ухвалення закону про кнопкодавство, проте й зараз депутатів не надто карають. Поки що справу відкрито лише проти позафракційного Владислава Поляка. 

“Не було ще в Україні такої Верховної Ради. Було прийнято 180 законів за вісім місяців”

Справді, не було. Монобільшість, яка на значну частину складається з некваліфікованих людей, які ніколи раніше не мати справи з державним управлінням. Нові обличчя виявилися ще й некваліфікованими. А старі обличчя – корумпованими. 

Що й казати про те, що ефективність Верховної Ради вимірюється кількістю ухвалених законів, а не їхньою якістю. Турборежим від людей, які не розуміються на тому, як функціонує державний апарат – це доволі небезпечно. 

“Зараз у нас чиновник заробляє максимум 47 000 гривень” 

Це неправда. Нагадаємо, що, наприклад, деякі очільники Міністерства культури отримали в рази більшу зарплатню. Так, держсекретарю Мінкульту Ростиславу Карандєєву у грудні 2019 року заплатили майже 400 000 гривень. 

“Всі світові лідери мене знають і дуже підтримують”

Напоказ справді підтримка західних лідерів триває, США та Європа досі допомогають Україні. Проте Зеленський “вляпався” у скандал із Дональдом Трампом і відкриттям справи проти сина Джо Байдена – політичного конкурента американського президента. І, здається, лише чудом український президент не встиг дати справі хід. 

“Україну зараз знає кожен американець. Не будемо казати, через які причини. Це неважливо”, – сказав у фільмі Зеленський. 

Крім того, дуже насторожує прихильність одного конкретного світового лідера до Зеленського – президента Росії Володимира Путіна. Путін, лідер країни-агресора, неодноразово заявляв про потепління стосунків з Україною. А нормандські зустрічі, формули Штайнмаєра і надання статусу суб’єкта так званим ДНР і ЛНР говворять самі за себе. 

Про хабарі: “Наверху ніхто нічого не бере” 

Це відверта неправда. Адже всі ще пам’ятають, як брат голови Офісу президента Андрія Єрмака роздавав за гроші державні посади. Сам Зеленський не звільнив Єрмака й навіть офіційно не коментував цю справу. Крім того, було кілька корупційних скандалів серед депутатів. 

“Я впевнений що їх всіх (чиновників, які беруть хабарі) треба чистити”, – сказав Зеленський у фільмі. Але діями це, очевидно, не підтверджує. 

І найбільший хабар, звісно, – Приватбанк. Він, найімовірніше, не повернеться олігарху Коломойському. Зате той отримає за “втрату” значну компенсацію.

Коментарі: 0

Залишити відповідь