ЗЕ без БЕ? Чи зашкодить олігархам «антиколомойський» закон

Верховна Рада ухвалила «антиколомойський» закон щодо банків. Проте апетити Ігоря Коломойського до монополій та бажання шантажувати державу банками не обмежуються.

Розслідування Bihus.info показало, як олігарх монополізував очистку питної води в Україні. У ньому є усе – і інші монополісти (Ахметов, Фірташ), і заступник Офісу президента Смірнов, який особисто сприяв бізнесу Коломойського, і фірми-прокладки, і підставні фірми. І навіть сам Зеленський, який обіцяє конкурентні умови для великого бізнесу, соціальну справедливість та захист.

Щодо так званого «антиколомойського» закону, то навіть в разі його ухвалення немає гарантії ефективності, оскільки закон ще може скасувати Конституційний суд.  

Крім того, Приватбанк програв справу проти офшорних компаній братів Суркісів у Печерському районному суді Києва. У майбутньому це може призвести до того, що банку доведеться фактично віддати Суркісам 250 мільйонів доларів. Як повідомляє прес-служба Приватбанку, «…За дивним збігом обставин, незважаючи на існування автоматизованої системи розподілу справ, всі виконавчі провадження (зі стягнення боргу на користь Суркісів) були відкриті тим же державним виконавцем Печерського ВДВС Мінюсту, що звернувся до Печерського райсуду за роз’ясненням ухвали 2017 року».

Міністр юстиції Денис Малюська назвав справу довгою, нудною та нецікавою і заявив, що Державна виконавча служба не стягує кошти з Приватбанку, а виконує ухвалу Печерського районного суду м. Києва. Не про стягнення коштів на користь Суркісів («Якби ми дійсно повинні були стягнути 7 ярдів на користь компаній Суркіса, ми б давно це зробили без особливих проблем»), а про обслуговування відсутніх депозитів британських компаній у Приватбанку – «і біс його знає, як це зробити».

Однак про роботу автоматизованої системи розподілу справ на межі заперечення теорії ймовірності міністр юстиції скромно промовчав.

Після перегляду розслідування Bihus.info стає зрозуміло, що не буде ні ЗЕ без БЕ (як це поспішили оголосити), ні ЗЕ без АХ, ні ЗЕ без інших олігархів.

Відомі випадки поділу сфер впливу мафіозними донами в деяких містах США майже сто років тому, але щоб в центрі Європи, в ХХІ столітті і в масштабах чималої країни – це вже дещо занадто.

Коментарі: 0

Залишити відповідь