Відставка голів НБУ та Антимонопольного комітету. Хто наступний?

Слуги, які живуть набагато краще з своїх господарів, вирішили не зупинятись на досягнутому і беруть під контроль цілі сфери економіки. (Нагадаємо, що більше ніж половина депутатів від «Слуги народу» – 153 з 247-ми – є мільйонерами, що й казати про олігархів.)

Голова Національного банку (НБУ) Яків Смолій подав на ім’я Зеленського заяву про відставку через «систематичний політичний тиск». На це уже зреагувало Правління НБУ, яке закликає «… Президента, Уряд та політиків ефективно взаємодіяти з центральним банком та дати Національному банку змогу виконувати функції, покладені на центральний банк Конституцією України та Законом України “Про Національний банк України”». Є й реакція від  послів «великої» сімки: вони заявляють про необхідність зберегти незалежність Нацбанку і не підривати цю «надважливу інституцію». Офіс президента обіцяє діяльність НБУ на засадах «незалежності і професійності».  

Ціна обіцянок від Зе-слуг уже широко відома. Але особливо цинічно це звучить на тлі іншої відставки голови Антимонопольного комітету Юрія Терентьєва через накладений штраф 6,5 мільярда гривень на тютюнового монополіста. Як зазначає головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, причиною конфлікту, внаслідок якого Зеленський примусив Терентьєва написати заяву про відстаку, став «рекордний штраф, який наклав Антимонопольний комітет на тютюнового монополіста, компанію “Тедіс”, і виробників сигарет на 6,5 мільярда гривень, і тим самим вдарив по могутньому лобістові Борису Кауфману, якого в ЗМІ називають власником “Тедіса”. Монопольну схему створили за Януковича в 2011 році. Штраф АМКУ змусив би виробників сигарет після завершення 10-річних контрактів розірвати угоду в 2021-му, а сам “Тедіс” був би змушений допустити на ринок роздрібних продажів інші компанії».

До цього слід додати і заяву про тиск з боку СБУ і Генпрокуратури від підприємця  Ігоря Тинного, який займається сонячною енергетикою й утилізацією відходів. Тинний стверджує, що силовики проводять слідчі дії щодо щонайменше 12 його юросіб за підозрою у фінансуванні тероризму. «Серед цих юридичних осіб є такі які кредитуються у ЄБРР і проходять першокласний аудит, є іноземні партнери. Є звичайні українські ТОВ з місцевими партнерами», – зазначає він. Підприємець вважає, що проблеми у фірм виникли «у зв’язку з моєю активною позицією у відстоюванні інтересів відновлюваної генерації і протидії у розкраданні коштів з традиційної державної генерації. Іншим варіантом може бути зведення особистих рахунків і використання службового положення чинним очільником СБУ в інтересах його родича і багаторічного бізнес партнера Олександра Бєляєва».  Щодо звинувачень в фінансуванні тероризму, Тинний зазаначає: «15 вантажівок різних, легковиків, швидких допомог передав на фронт. Прилади нічного бачення, квадрокоптери, тепловізори, побутові якісь речі. Чому раптом мене записують у терористи? Кого ви вважаєте терористом? А хто тоді наступний буде?».

З огляду на позицію Генпрокурора Ірини Венедіктової, наступним може бути кожен. Бо Венедіктова запропонувала у відеозверненні (щодо Петра Порошенка) «доводити в суді свою невинуватість». Хоча стаття 62 Конституції України прямо говорить протилежне: «Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину».

Якщо саме так розуміє презумпцію невинуватості пані юрист (?) і Генпрокурор, то далі буде. Як кажуть, було б весело, якби не було так сумно.   

Коментарі: 0

Залишити відповідь