«Зближення» у Мінську чи Троянський кінь?

У переговорах з боку представників Кремля змінилась тональність, «немає ворожості» та демонстрування з боку представників Російської Федерації бажання «все-таки зблизити позиції», заявив віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Можна зрозуміти його бажання показати результативність своєї роботи, проте є кілька великих «але».

Насамперед 5 липня, коли Резніков давав коментар, за інформацією Операції об’єднаних сил, «збройні формування Російської Федерації 8(!) разів порушили режим припинення вогню, застосувавши при цьому заборонені Мінськими домовленостями міномети калібру 120 та 82 мм, а також гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю». Днем раніше «збройні формування Російської Федерації 10 разів порушили режим припинення вогню, застосувавши при цьому заборонені Мінськими домовленостями артилерійські системи калібру 122 мм, 120-ти та 82-х мм міномети…», а внаслідок ворожого обстрілу один український військовослужбовець отримав поранення.

6 липня, вочевидь, не обізнані з «відсутністю» ворожості, «збройні формування Російської Федерації вкотре порушили режим припинення вогню та обстріляли оборонні укріплення Об’єднаних сил, застосувавши при цьому озброєння, заборонене Мінськими домовленостями». Один військовослужбовець Об’єднаних сил отримав бойове травмування.

Водночас, за повідомленням ООС, «Російська Федерація продовжує накаляти ситуацію на Сході України та підтримувати своїх найманців систематично поставляючи особовий склад, озброєння, боєприпаси і військову техніку». А це дуже не схоже на втрату ворожості.

Далі Резніков коментує зміну представників Кремля в Тристоронній контактній групі: неможливо навчитись говорити «так», якщо ти шість років говорив «ні». Але раптову «втрату ворожості» він чомусь повністю припускає. Думається, якби тепер уже чи не довічний самодержець Росії Путін сказав відповісти «так», всі його представники в ТГК зробили це в один голос.

Можна цінувати наміри припинити вогонь, проводити обміни полоненими чи вирішувати питання пропуску з окупованих територій (хоча з останнім не все так однозначно). Але якщо відбуваються «якісь ігри», які Рєзнікову, за його висловом, поки що незрозумілі, слід пригадати класичний вислів, який застосовують для ілюстрації падіння Трої – «бійтесь данайців, що дари приносять». Саме такий підхід і дозволить уникнути узагальнень на кшталт «немає ворожості» та «бажання зблизити позиції». І зосередитись Резнікову на конкретних питаннях гуманітарного та соціального характеру, роблячи це «для людей». Не забуваючи при цьому, незважаючи на посаду, що на неокупованій території України живе значно більше людей, про інтереси яких треба дбати. Як і про національні інтереси держави.   

Коментарі: 0

Залишити відповідь