«Політична проституція» Окружного адмінсуду Києва

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва та кільком іншим особам – загалом 12 людям. В бюро знайшли докази, що голова суду та його прибічники ухвалювали замовні рішення.

Так, наприклад, у 2019 році суд погодився визнати відсутність парламентської коаліції восьмого скликання, щоб отримати змогу розпустити парламент. Все це робили в обмін на політичний вплив та бажання помститися попередній владі, якій, згідно з отриманими записами телефонних розмов, судді «служили», поки їх не «кинули». 

У записах взагалі чимало феєричних висловлювань. Так, голова ОАСК Павло Вовк говорить про рішення щодо відсутності коаліції так: «А ти що, сумнівався в нашій політичній проституції? Ми чекали цього моменту – все вам згадати». Далі Вовк каже таке: «Якби вони знали, за якими процесами ми стоїмо, вони б ох**ли». 

А ось що Вовк каже про добір кандидатів у Вищу раду правосуддя: «Якщо я побачу якогось пі****са, який мені не сподобається, можеш Петру Олексійовичу сказати, що я його особисто й**ну» (переклад з російської наш).

Повністю записи можна послухати тут і тут.  

Те, що Окружний адміністративний суд Києва – наскрізь корумпований, легко припустити, засновуючись як на плівках, так і на його одіозних рішеннях. Саме тут поновлювали на службі Романа Насірова, скасовували націоналізацію Приватбанку, дозволяли приховувати декларації співробітникам СБУ. А в 2013 році цей адмінсуд дозволив беркуту розганяти протести на Майдані. 

Склад Окружного адмінсуду, за словами директора фундації DEJURE Михайла Жернакова, спеціально створили Андрій Портнов та Сергій Ківалов ще за часів Януковича. Судова реформа ніяк не торкнулася членів ОАСК, жодного суддю не звільнили, хоча суд мали намір ліквідувати і навіть підготували відповідний указ. Зараз громадські організації знову закликають позбутися цієї установи. 

Важко уявити, скільки «чорних» справ тут провернули. Це викриття ще раз показує життєву необхідність судової реформи в Україні. Без справедливих судів, які послуговуються законодавством, а не інтересами корупціонерів, ми ніколи не зможемо позбутися олігархату.

Коментарі: 0

Залишити відповідь