Трансформація від «ми їх зробили» до «якось пропетляємо»

Переможне «ми їх зробили» від «Слуг народу» дивним чином трансформувалось в останніх діях Зеленського у скромно-гіпотетичне «якось пропетляємо». Це почало проявлятись чи не у всіх сферах тих чи інших рухів влади. Ось лише кілька прикладів.

– Призначення 86-річного Кравчука керівником Тимчасової контактної групи замість Леоніда Кучми, який дещо несподівано захотів піти з цієї «місії». Кравчук заговорив про компроміси і необхідність «говорити» з представниками ЛНР/ДНР, що, своєю чергою, виводить Росію зі статусу ініціатора і фактичного агресора в війні і дозволяє активізувати зусилля зі  зняття санкцій. На засідання ТКГ Кравчук прийшов з 88-річним Вітольдом Фокіним, прем’єром часів його президентства, якого, за словами Єрмака, пропонується увести в члени ТКГ. Сергій Гармаш, ще один член ТКГ, оцінив Фокіна так: здається, наче той багато дивиться телевізор, але прибув з окупованих територій. Крім того, він вживає термін «народ (!) Донбасу». І хоча Гармаш оцінює ситуацію в ТКГ як незагрозливу, віриться в це важко. Бо виникає загальне питання – чим буде розраховуватись Зеленський в особі Єрмака за тиждень майже повного дотримання припинення вогню на лінії зіткнення?

– На засідання Київського апеляційного суду по справі Андрія Антоненка – одного з підозрюваних у «справі Шеремета» не з’явився жоден з 15 (!) прокурорів групи, таку поведінку адвокат музиканта назвав «процесуальною диверсією».  

– У Міністерстві охорони здоров’я відзначились некомпетентністю і недбальством на межі виникнення міжнародних скандалів переліком країн/держав («червоний» і «зелений» списки), які не лише не визнані, а й просто не існують. Механічний переклад за допомогою Google-перекладача призвів до абсурдно-смішних назв на кшталт «Кариби Нідерланди», «Канал-острови», держави «Йти» і  «Турки і Кайкос». Що й говорити про вказування залежних територій як окремих держав (на кшталт Західної Сахари чи Тайваню).

Перші дзвінки для повністю нефахової влади, яка пробує себе «підсилити» колишніми комуністами, регіоналами і п’ятою колоною Кремля уже звучать. Згідно з опитуванням соціологічної групи «Рейтинг», найбільш вагомою причиною, через яку може відбутись економічна криза восени цього року, громадяни вважають не коронавірус (26%) чи війну на Донбасі (8%), а некомпетентність влади – 57%. При цьому в червні місяці так думало 53% громадян.

Надій на покращення тенденцій в частині компетентності влади, судячи з останніх «кадрових» призначень і дій влади навіть не намічається. А от контролювати, щоб «зелені слуги» разом з колишніми регіоналами не «допетляли» державу «до ручки» – необхідно. 

Коментарі: 0

Залишити відповідь