Генпрокуратура проти Антикорупційного бюро і «антимайдан» в Офісі президента

Печерський районний суд став на бік корумпованого Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Він абсолютно протизаконно, як доводить Національне антикорупційне бюро (НАБУ), зобов’язав Генерального прокурора передати справу про суддів ОАСК «іншому підслідному органу».

Тобто забрати справу в НАБУ і передати, наприклад, славнозвісному «харківському» Державному бюро розслідувань чи Національній поліції Авакова. Це порушує всі можливі закони і просто здоровий глузд.

Генпрокурор Ірина Венедіктова і раніше виконувала злочинні рішення Печерського райсуду, зокрема припинила справу сумнозвісного олігарха Олега Бахматюка, який винен державі 29,3 мільярда гривень.

Венедіктова з 17 липня відмовлялась передавати клопотання про відсторонення від посад суддів ОАСК, незважаючи на записи розмов, які свідчать про їхні злочини (ми писали про це більше тут). Ба більше, сайт Censor.net оприлюднив запис розмови працівників Генпрокуратури, на якому чітко зрозуміло, що вони намагаються зірвати слідство щодо Окружного адмінсуду.

Ще одна дуже важлива новина, яка не має пройти повз, – призначення заступником глави Офісу президента Олега Татарова, який обіймав посаду у системі МВС під керівництвом Віталія Захарченка в уряді Миколи Азарова.

Татаров, відповідатиме «за правоохоронний напрям» в Офісі президента. У часи Януковича він відзначився тим, що курував кримінальні провадження стосовно учасників Автомайдану, Тетяни Чорновол та інших активістів, був одним з перших звільнених з Міністерства внутрішніх справ в процесі люстрації. У квітні проти його призначення в Офіс президента виступила Ініціативна група постраждалих на Майдані. І не можна припустити, що після 2014 року Татаров змінився. Вже у 2016 році він як адвокат захищав у суді Вадима Новинського, який тоді був членом «Опозиційного блоку».

У сферу компетенцій саме такої особи входитиме «формування державної політики в галузі правоохоронної діяльності, експертно-аналітичне забезпечення діяльності Офісу президента України, забезпечення гарантій національної безпеки держави у сферах правоохоронної діяльності, протидії корупції, захисту прав людини». Це можна залишити без коментарів.

Коментарі: 0

Залишити відповідь