У міністра освіти знову знайшли плагіат: вкрадено 87,4%

В.о. міністра освіти Сергія Шкарлета зловили на новому цілком безсоромному плагіаті. Науковці Юрій Бойко та Василь Садовий, проаналізували дисертацію очільника МОН і дійшли висновку, що 25% тексту докторської дисертації Шкарлета складається з російських джерел. А його стаття для докторської дисертації – суцільний плагіат: збіги з працями інших науковців становлять 87,4%.

У будь-якій цивілізованій країні персона з таким портфоліо добровільно подала б у відставку і позбулася б наукового ступеня. Так було, наприклад, у Німеччині. Міністерку освіти Анетте Шаван звинуватили у плагіаті – перефразовуванні тез у науковій дисертації. Влада створила наукову комісію, яка справді виявила випадки академічної недоброчесності. Шаван звільнили і позбавили ступеня.

Проте в Україні так не працює. Нагадаємо, що Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, який очолює депутат від «слуг» Сергій Бабак, не підтримав кандидатуру Шкарлета на посаду, однак його все одно призначили.  А сумновідомий велюровий нардеп-«слуга» Микола Тищенко та його колега Володимир Воронов розпочали збір підписів за відставку голови комітету з освіти та науки Сергія Бабака. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що у Шкарлета «добре, ясне бачення», і він «має відповідний менеджерський досвід».

Епопея з наполегливими зусиллями щодо призначенням Шкарлета могла б здаватись дивною, якби не те, що Сергій Шкарлет балотувався від Партії Регіонів, повністю поділяв її «принципи і погляди», підтримував Януковича й отримав від Табачника нагрудний знак і посвідчення «заслуженого діяча науки і техніки України».

За термін перебування на посаді Шкарлет вже відзначився боротьбою проти ЗНО та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). А на сайті МОН не гребують (для боротьби з НАЗЯВО) свідомо публікувати фейкові заяви зі неправдивою інформацією.

Остання тенденція влади – робити для відверто одіозних призначень димову завісу з гарних слів про мораль, чесність тощо. Призначення люстрованого адвоката олігарха Вадима Новинського, Олега Татарова, на посаду заступника голови Офісу президента Володимир Зеленський прокоментував так: «Головне, щоб людина була чесною. Зараз, мені здається, в нашій країні, щоб змінити Україну, моральний бік найголовніший – те, чого бракує багатьом чиновникам, депутатам багатьом». А так він охарактеризував Леоніда Кравчука, який віднедавна очолює українську делегацію в тристоронній контактній групі: «Очолювати групу повинна потужна, мудра, освічена людина, яка має авторитет у всій Україні – і в окупованій частині теж». Заступником Кравчука призначений ще один начебто «чесний» експрем’єр з 90-х років Вітольд Фокін, який вважає, що Росію треба «зрозуміти», бо якщо б вона не захопила Крим, то «втратила б його навічно і сюди прийшли б американці».

У призначеннях «облич Януковича» влада постійно акцентує на їхній досвідченості. Виникає питання: в чому саме полягає цей досвід – чи не в здачі українських національних інтересів та захисті інтересів Кремля? Бо  корумпованість та низький рівень освіти (за відповідного міністра), беззаконня та свавілля правоохоронних органів (за відповідного заступника голови ОП), повзуча капітуляція (за таких керівників ТКГ) – це точно не український інтерес. 

Коментарі: 0

Залишити відповідь