Корупція від чиновників, які мають з нею боротися

Нещодавно Європейський союз пригрозив Україні скасуванням безвізу через формування скандальної комісії з відбору керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури. На що голова фракції «слуг» у Верховній Раді Давид Арахамія у властивій «арахамській» формі відповів: він буде реагувати лише на листи.

У відповідь на таку заяву євродепутати надіслали листа, в якому попереджають про імовірність скасування безвізу для «окремих олігархів», зокрема політиків, «які зловживають цим правом заради своєї приватної незаконної діяльності».

Однак в листі не зазначено, які заходи застосовуватимуться до тих, хто повинен боротися з корупцією, але водночас нею займається. Наприклад, як виявили співробітники програми «Схеми», генпрокурорка Ірина Венедіктова платить за державну резиденцію втричі (!) менше, ніж повинна. Та сама Венедіктова на своїй сторінці у фейсбуці пише про влаштовану «вітальну зустріч» комісії з відбору кандидатів на адмінпосади в САП, через яку і розгорівся скандал, відпроваджує комісію у «добру путь» і сподівається на результат, яким «пишатиметься вся країна»!

Вершиною цинізму від генпрокурорки можна вважати призначення уже звільненого прокурора Тернопільської області Миколи Петришина заступником керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону. Петришин став широко відомим через організовану після свого призначення п’янку на роботі. На ній він пообіцяв «ї**ти як тупих свиней» своїх підлеглих, якщо вони не виконуватимуть «будь-які накази». Однак, окрім службового «завзяття», у 30-річного Петришина за останні кілька років з’явились дві квартири, 200-метровий будинок в Києві, земельні ділянки та чотири автомобілі.

На лист європарламентарів, окрім Венедіктової, за принципом зреагували й інші «слуги». Депутатка і заступниця Арахамії Євгенія Кравчук запевнила, що загрози скасуванню безвізового режиму з Європейським Союзом для всіх українців немає, бо «це дуже складно скасувати».

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба теж стверджує, що безвізу ніщо не загрожує, а позиції України та Європейського Союзу в питаннях боротьби з корупцією «абсолютно тотожні». В України, може, й тотожні, а от у влади в Україні – точно ні. Бо «слуги» не лише створюють один корупційний скандал за іншим, а й узаконюють корупціонерів як у своїй політиці, так і в очах суспільства. Наприклад, список до Київської обласної ради на місцевих виборах від «слуг» очолив Олександр Дубінський, мама якого «любіт скорость», шикарні авто і квартири.  

Схоже «слуги» в питанні боротьби з корупцією вирішили діяти за алгоритмом: якщо процес неможливо зупинити, то його потрібно очолити. Бо ж не можна серйозно сприймати слова Зеленського в недавньому інтерв’ю виданню Politico Europe: «Ми показуємо, що є серйозними партнерами, і підтверджуємо це розбудовою антикорупційної системи спільно з фахівцями з країн ЄС. … Ми запустили Антикорупційний суд, він сьогодні працює, повністю технічно підготовлений, і ми вже півроку маємо результати щодо вироків тим корупціонерам, які, на жаль, ще існують у нашій країні».

Особливо неправдоподібно це звучить на фоні «одкровень» президента щодо Коломойського в тому ж інтерв’ю: «Якщо чесно, я не знаю, за які кошти, що і в яких країнах купувала ця людина. Ми це бачимо й читаємо лише у ЗМІ. …  Щодо розслідування цих справ я знаю, що правоохоронці займаються цим і в Україні, і у США. Чи обмінюються вони інформацією на правоохоронному рівні? Думаю, так, але мені це не відомо».

Однак, як говорить відома українська приказка – неправдою світ перейдеш, та назад не повернешся. І про це слід пам’ятати і «слугам», і панам.  

Коментарі: 0

Залишити відповідь