Навіщо проводили обшуки в Музеї Революції гідності?

Обшуки в Музеї Революції гідності небезпідставно викликали хвилю обурення громадськості. Основні питання до влади:

Основні питання до влади:

  • Чи потрібен такий обшук взагалі в господарській справі, якщо до адміністрації музею не було запиту на отримання документів по справі?
  • Чому обшуки відбулись в переддень річниці Революції гідності і в день проведення в музеї міжнародної конференції?
  • Чому орієнтовно на ці дні попередньо були викликані на допити учасники Революції Гідності у справі про «скоєння державного перевороту»?

Обидві справи порушувала Генеральна прокуратура, а ведуть Національна поліція і Державне бюро розслідувань із залученням співробітників СБУ. Після значного резонансу ДБР заявило, що допити були скасовані через пандемію, але не заперечило сам факт допитів на дати річниці Революції гідності. СБУ та Нацполіція стверджують, що службовців музею підозрюють в розкраданні 111 мільйонів гривень. Аргументи керівництва музею щодо «справи», яка так раптово виникла, можна почитати тут.

Залучення такої кількості правоохоронних органів, як і заздалегідь передані «під річницю» (а згодом скасовані) виклики на допит учасників Майдану майже не залишають сумніву в спланованості таких дій і обізнаності з ними вищого владного керівництва. Що і підтверджує квола реакція Офісу президента, який за тепер уже звичним для них принципом «це не ми, але …», заявив про «дуже полярні емоції, в тому числі вкрай деструктивні», яких і так забагато, та вимагає «чіткого юридичного висновку».

То кому ж вигідна ця акція? Однозначно, Кремлю і його п’ятій колоні в Україні, пропагандисти яких за російськими лекалами будуть розпинатись про «державний переворот» і «крадіжки». Вигідно це і владі, яка органічно не приймає і боїться Майдану і тому намагається дискредитувати його цінності. Та й тема про гіпотетичне начебто «розкрадання» на будівництві Меморіалу Небесної сотні відволікає від актуалізованих колишнім радником Єрмака Ігорем Уманським питань розкрадання (на мільярди гривень!) на проєкті «Велике будівництво» від Зеленського.

Якщо згадати, що Генпрокуратура, як і ДБР, перебуває під впливом групи «харківських таваріщєй» на чолі з Венедіктовою, а СБУ очолює соратник Зеленського Іван Баканов, то стає зрозумілою тісна співпраця бенефіціарів цієї акції.

Однак, як і в багатьох випадках (наприклад, рішення суду про заборону книжки про Стуса), тактичні операції спецслужб і агентів Кремля  в стратегічному плані дають зворотній результат. Під стінами СБУ уже пройшла акція протесту щодо таких дій. А Рух опору капітуляції закликає на масштабний автомобільний марш (21 листопада, Майдан Незалежності, на 14:00). Схоже, «на 100% свої» для Зеленського генпрокурор та керівник СБУ зробили йому ведмежу послугу. Хоча, дуже імовірно, і не без його відома.

Коментарі: 0

Залишити відповідь