Як Кремль любить Дубінського

Олександр Дубінський останніми днями – на перших сторінках українських новин. Нещодавно одіозного депутата внесли до санкційних списків США, а журналісти Bihus.info довели, що він працює на інтереси олігарха Ігоря Коломойського. Щодо другого пункту жодних сумнівів не було, але тепер цьому є переконливі докази. 

Чому Дубінського внесли у списки? Не мало й не багато, за втручання в американські президентські вибори. Дубінського назвали соратником Андрія Деркача – колишнього члена Партії регіонів, який давно і стабільно працює на інтереси Росії. США назвали Деркача агентом Кремля «з понад десятирічним стажем». 

За даними американської сторони, Дубінський і Деркач свідомо атакували Національне антикорупційне бюро, намагаючись захистити свої корупційні інтереси й схеми. Також його вважають причетним до передання Деркачу розмов Петра Порошенка і Джо Байдена. 

Дубінський, звісно, все заперечує. Він обіцяє боротися з рішенням уряду США на юридичному рівні. Втім, те, що Дубінський є не лише агентом Коломойського, а й агентом Кремля, також не дивує. 

Його риторика наче списана з підручників із гібридної російської пропаганди. Зокрема, він називав нацистським гасло «Слава Україні – Героям слава». Та навіть у своїй відповіді на накладення санкцій він натякнув на вигідну Росії конспірологічну ідею: мовляв, американські «транснаціональні корпорації» паразитують «на тілі багатостраждального українського народу». 

І це не вперше: Дубінський на багатьох ефірах розповідає, нібито Україною правлять «ззовні» (маючи на увазі чи то Захід, чи то примарний тіньовий світовий уряд), озвучуючи типову казочку з російських телеканалів. 

Кількість російської агентури в українській політиці дедалі більше проявляється. Очевидно, що годі чекати якихось дій щодо цього від СБУ або президента Зеленського. Тільки тиск громадянського суспільства зможе цьому ефективно протистояти, принаймні наступні кілька років.

Коментарі: 0

Залишити відповідь