Чому Зеленський не реформує суд?

Зеленський мав би виявити більшу відданість боротьбі з олігархами та провести судову реформу, заявили Washington Post. Раніше про це говорив у телефонній розмові з міністром закордонних справ Зеленського державний секретар Ентоні Блінкен, який «наголосив на важливості збереження Україною прогресу у боротьбі з корупцією та впровадженні верховенства права та економічних реформ».

В коментарі щодо статті керівник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що «немає сенсу вимагати від України чогось, що вона вже робить у власних інтересах без будь-яких зовнішніх порад», а «наші партнери вважають їх (останні рішення РНБО) довгоочікуваними кроками, які демонструють відданість керівництва України реформам.

Усе було б нічого, але рішення РНБО далекі від реформ – розуміння цього слова у «слуг» дуже специфічне. Скандальний проросійський Окружний адмінсуд Києва Зеленський досі не ліквідував (хоча це можливо), а Олега Татарова Офіс президента «відмазує» від відповідальності за корупцію.

Тим часом пресслужба міністерства, очолюваного Кулебою, намагається покращити репутацію першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка. Мовляв, Демченко, коли був заступником міністра закордонних справ за часів Януковича, не брав участі в підготовці сумнозвісних Харківських угод, а відносини з Росією додалися до його повноважень аж через шість (!) днів після підписання цих угод і внесення на ратифікацію до Верховної Ради. Втім, таке «відбілювання» – недолуге і провальне. Воно спонукає подумати про зовсім протилежну версію: ділянку «роботи» для Росії Демченку перерозподілили в нагороду за успішну підготовку угод та задля їх подальшої ратифікації народними депутатами.

Правова реформа в уяві «слуг» має ще один вимір – вигоди для них. До Конституційного суду, який так нещадно критикував Зеленський, спрямовано на розгляд законопроєкт, який покликаний розширити повноваження президента і Верховної Ради під час призначення керівників НАБУ і ДБР. А Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський вважає, що КС дасть позитивний висновок. Схоже, «слуги» знову домовились з нереформованим Конституційним судом, який ухвалюватиме потрібні рішення.

Беззаперечно, може тішити виключення Олександра Дубінського з партії «Слуга народа», але не може не насторожувати перебування на чолі Кримської організації та в керівництві СН іншого «молодого дарованія», колишнього регіонала, а зараз – рупора кремлівських наративів та побажань, нардепа Олександра Качури. Та й досягли результату з Дубінським не стільки в партії, як у США. Напевно, треба просити американців накласти санкції на всіх кремлівських агентів та олігархічних прислужників. Тоді Зеленському доведеться міняти абсолютну більшість керівників свого Офісу. Після цього справді можуть початись реформи.

Рішення РНБО поза сумнівом, треба підтримувати, однак хотілось би їх застосування не лише до Медведчука, а до всієї проросійської «п’ятої» колони. Бо ті, що дивились телеканал «Zik», пішли дивитись «НАШ» та «Інтер», а кремлівські гроші на підривну діяльність в Україні просто дещо змінили своїх адресатів.

Коментарі: 0

Залишити відповідь