«Байден захоплюється лідерством Зеленського»: маніпуляції від Офісу президента

Джо Байден офіційно поговорив телефоном із Володимиром Зеленським щодо концентрації російських військ на кордоні з Україною. За даними Білого дому, американський президент підтвердив незмінну підтримку США у протистоянні московському наступу. А ось повідомлення на сайті Офісу президента України викликало питання.

На Банковій заявили: «Джо Байден відзначив, що захоплюється лідерством Володимира Зеленського у перетворенні України на державу з міцними демократичними інституціями». Складно повірити у це з огляду на рішення українських судів, свавілля лише на папері реформованої поліції, президентську підтримку Арсена Авакова, плагіатора Сергія Шкарлета та проросійських сил в оточенні Зеленського.

Показові «битви» з російським впливом та олігархами, які останнім часом влаштовує влада, можуть обдурювати українського обивателя, однак не дуже впливають на лідерів США.

Наразі імовірність відповідати за антидержавну та корупційну діяльність в Україні ще нижча, ніж була за попередньої влади. Наприклад, Руслан Демченко, якого звинувачують в підготовці «харківських угод», спокійно працює заступником секретаря РНБО Сергія Данілова. А Олег Татаров, який виправдовував розстріли на Майдані, досі не за ґратами, а на топпосаді в Офісі президента. Що й казати про проросійського Андрія Єрмака.

Нічого хорошого не відбувається і в судовій системі. Зеленський не стільки реформує її, скільки хоче нею керувати. Тому чиновники влаштовують нескінченну тяганину з неефективними законопроєктами про Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів тощо.  Окружний адміністративний суд Києва досі не розформований.  

Партнери зі США реально оцінюють «потьомкінські села», які їм намагаються побудувати. Тому і чітко заявляють, що слова мають бути підкріплені діями.

Складається враження, що інтересами українців більше переймаються наші друзі на Заході, ніж їхні «слуги» різних мастей. Зокрема колишній командувач збройних сил США в Європі Бен Ходжес означив першочергові завдання для американської адміністрації у зв’язку зі скупченням російських військ біля кордонів з Україною. Водночас, генерал Ходжес зазначив, що «чоловіки та жінки в українській армії заслуговують на сильний, прозорий, етичний уряд, вільний від корупції». Важко більш прозоро підтвердити позицію американських партнерів України – піна і шум під час імітації «бурхливої» діяльності не надто діють на західні розвідки та аналітичні центри.

Коментарі: 0

Залишити відповідь