Як влада в Україні реагує на загострення від Кремля

Росія намагається примусити Україну капітулювати, загострюючи ситуацію на окупованих територіях і погрожуючи масштабним вторгненням. При цьому в хід ідуть давно випробувані методи дезінформації, безпідставних звинувачень і нагнітання істерії.

В хід пішли уже відомі фейки з розряду «розіп’ятих хлопчиків», коли Збройні сили України звинуватили в міфічному запуску дрону, який начебто скинув бойовий заряд на подвір’я житлового будинку глибоко в тилу від лінії зіткнення. Цей фейк Кремля розвінчали навіть російські розслідувачі. Однак спікер Держдуми РФ В’ячеслав Володін вимагає виключення України з Ради Європи. Водночас міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, який перед цим відвідав Китай з пропозицією відмовитись від долара та західних фінансових систем для розрахунків, вимагає від Німеччини та Франції «привести владу України до тями».

Що не дивно, враховуючи капітулянтську щодо Кремля позицію Меркель і Макрона, які провели переговори з Путіним про ситуацію в Україні в тристоронньому форматі, порушивши принцип «нічого про Україну без України». Водночас, влада в Україні отримала потужну підтримку в особі США і НАТО, зокрема Зеленському зателефонували Джо Байден і Єнс Столтенберг. Столтенберг заявив: «НАТО твердо підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Ми продовжуємо підтримувати наше тісне партнерство».

Здавалось би, зараз від влади логічно слід було б очікувати кроки для консолідації українського суспільства в протистоянні російській агресії на патріотичних засадах та активній роботі з реформування правоохоронних органів і суддівської системи. Саме до цього закликають вітчизняні і закордонні аналітики та експерти. Однак «слуги» далі вирішують власні питання, замість того, щоб організовано протистояти Кремлю і боротися з загостренням пандемії коронавірусу.

В умовах загострення протистояння з Росією прессекретарка президента Юлія Мендель заявила на телеканалі «Дом»: «Нам давно час голосно заявити, що в Україні є українська російська» і «російська, точніше, українська російська – це частина культурного розмаїття нашої країни». Цю заяву відразу розкритикував з наукової точки зору мовний омбудсмен Тарас Кремінь. А шкідливість і небезпеку подібної позиції з огляду на сьогоднішню ситуацію чудово описав у блозі Сергій Фурса.

Тож експертам та аналітикам слова про необхідність консолідації перед обличчям непересічних загроз (агресія Росії та пандемія) слід адресувати насамперед владі, а не громадянському суспільству та опозиції. Бо загрози швидко не зникнуть, а у влади значно більше можливостей впливати на ситуацію. А кому більше дано, з того і більше питають.

Коментарі: 0

Залишити відповідь