Майбутнє від Зеленського і Шкарлета: непотрібний університет на 7,5 мільярда гривень

Зеленський підписав указ про створення «президентського університету», який готуватиме «людей майбутнього». Оминаючи те, що в «майбутньому» Зеленського немає ні історії, ні мови, ні права (хоча сам президент і має диплом юриста), ні жодного іншого гуманітарного напрямку, слід зазначити, що така «забава» має коштувати платникам податків 7,5 мільярда (!) гривень лише на початковому етапі. Це неможлива і непотрібна ідея, оскільки створити Стенфорд з нуля неможливо, а в Україні є кілька технічних вишів і наукових інститутів, які мають відповідний потенціал і науково-викладацькі школи для реалізації завдань з підготовці фахівців. На цьому неодноразово наголошують у науковій спільноті. Однак на такій «ініціативі» можна наробити хайпу і заробити: і рейтинг, і, можливо, не лише його. Все-таки бюджет проєкту – до непристойності великий.  

Ця «ініціатива» видається особливо цинічною на тлі відсутності фінансування таємних військових проєктів в межах оборонного замовлення Міністерства оборони України. Недофінансовують створення нових видів ракетного озброєння та боєприпасів, виробництво радіоапаратури та апаратура зв’язку спецпризначення  для ЗСУ, нових танків «Краб» та «Булат».

А ще цинічніше, що науковий та освітній сектори в Україні роками не отримують достатньо фінансування – ні безпосередньо на дослідження, ні на оплату праці. Однак навіть у цих умовах певним вченим вдається проводити вдалі експерименти, створювати наукові праці світового рівня. Тому хибно вважати, що українській науці чи освіті критично бракує кадрів – їм бракує грошей для нормального розвитку.

Над «ініціативою» попрацював і сумнозвісний міністр освіти Сергій Шкарлет, який планує тут втілити власні ідеї про додавання насправді корупційних складових для вступу у виші у вигляді зниження ролі ЗНО (в «майбутньому від ЗНО» міністр бачить лише екзамен «наприклад, з математики») та відбору «талантів» «на основі, наприклад, співбесіди».

Враховуючи підвищені стипендії, соціальний пакет та імовірність працевлаштування в державному секторі, відбою від «талантів» не буде. З урахуванням дисциплін, які планують викладати, новоспечений кандидат наук Ілля Кива міг би вести напрям штучного інтелекту, Шкарлет – кібербезпеки від плагіату, а Зеленський з Поплавським – біотехнологій впливу на мізки українців. Єдина проблема з Тимофієм Милованим, якого підозрюють в просуванні цієї ініціативи – він вважається економістом. Однак міг би завідувати безпекою від читання книжок – сам не читає і іншим не дає.

Коментарі: 0

Залишити відповідь