Судова реформа з зав’язаними очима

Рада суддів не дозволила створити Етичну комісію, яка покликана очистити Вищу раду правосуддя (ВРП). Це зробили, не обравши від Ради суддів трьох членів комісії. Так рада фактично заблокувала багатостраждальну судову реформу, адже міжнародні експерти уже визначили від себе інших трьох членів Етичної комісії, справа залишалася тільки за Радою суддів.

Зеленський, своєю чергою, заявив, що не допустить подібного блокування та не дозволить суддям, які перешкоджають реформі й очищенню судової системи, «позбавити українців права на справедливість».

Почнемо з найважливішого. Задля права українців «на справедливість» Зеленському паралельно слід було б реалізувати значно простіші завдання, які йому цілком до снаги:

1. Доручити на «100% його» Тимофію Милованову скасувати результати більш ніж сумнівного (щоб не сказати «незаконного») конкурсу на керівника Бюро економічної безпеки і провести новий, справді справедливий конкурс. Бо ставленик Офісу президента Вадим Мельник «зашкварюється» щораз далі. Мельник з дружиною «назаощаджували» і на  шість квартир в Україні і Туреччині, і на автомобіль Land Rover, і на кілька приміщень в Ірпені. Роботу Мельника на попередній посаді керівника ДФС три місяці тому комітет Верховної Ради визнав незадовільною, а в своїй дисертації в 2016 році Мельник – «нове обличчя» (колишній полковник податкової міліції) – писав про користь входу України до складу СНД для її подальшого розвитку і «плідну співпрацю з правоохоронними та іншими компетентними органами зарубіжних країн, в першу чергу держав – учасниць СНД». Суть роботи керівника органу, покликаного боротися з порушеннями в економічній сфері, схоже, вміщається в дуже ємнісну відповідь Мельника кореспонденту Радіо Свобода про походження його нерухомості і статків – «вибачте, що не ніщий».

2. Провести нарешті справедливий конкурс з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що зривають члени комісії, яких контролює Офіс Президента. А роботу ОП, теоретично, хоч якось мав би контролювати Зеленський.

3. Влаштувати справедливий конкурс з обрання керівника Державного бюро розслідувань. Адже не зрозуміло, хто відповідає за те, що про ДТП, в якому брав участь нардеп-«слуга» Трухін, ДБР мовчить уже три тижні, а про компрометуюче відео з опонентом Зеленського Леросом (яке останній називає фальсифікованим), заява бюро з коментарями з’явилась відразу.

4. Досягти того, щоб Верховна Рада ухвалила законопроєкт про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК). Бо цей «невідкладний» законопроєкт монобільшість відкладає з 13 квітня 2021 року, на відміну від оперативно розглянутої «невідкладної» забаганки про недолугий проєкт великого герба.

Вітаючи будь-які, зокрема і рішучі, кроки для забезпечення суддівської реформи, хочеться зауважити, що реформовані «справедливі» суди мали б розглядати справи, подані «справедливими» правоохоронними органами. А не ручними органами чи то Зеленського, чи то Єрмака, чи Татарова з Портновим. Тому майбутній серіал про «рішучу боротьбу» з неправильними суддями (які такими і є насправді) на тлі власного небажання Зеленського робити абсолютно посильні для нього кроки заради задекларованої справедливості швидше схожі на піар, ніж на реальну боротьбу. І якщо такими історіями і серіалами ще можна одурити частину власного населення, то іноземних партнерів – навряд чи.  

Коментарі: 0

Залишити відповідь