Як жителі так званих ДНР і ЛНР голосували на російських виборах

За два дні на російських виборах проголосували понад 360 тисяч мешканців окупованих територій Донецької та Луганської області, заявляють правозахисники. При цьому, що зовсім не дивно для кремлівського режиму, «виборці» з ОРДЛО спочатку отримували паспорти в Росії, а потім «голосували», маючи можливість зробити це навіть по кілька разів.

Це демонстративне «голосування» (хоча й без відкриття дільниць на окупованій українській території) мало б остаточно розвіяти будь-які сумніви не лише в намірах Путіна, але й формальних можливостях виконання без втрати Україною суверенітету чи то якихось німецько-французьких «кластерів», чи то Мінських угод. Не кажучи уже про сумнозвісну «формулу  Штайнмаєра». Цілком логічно експерти заговорили про придністровський чи південноосетинський сценарії, за яких окуповані території в склад Росії формально не інтегруються, але повністю контролюються і використовуються як важелі впливу та плацдарми для гібридної (і негібридної) війни. Що опосередковано підтверджується інформацією про наміри об’єднати дві так звані «республіки» в одну, але таку саму. Що цілком зрозуміло, бо годувати одну адміністрацію все ж легше, ніж дві, навіть на тлі рекордного росту цін на газ.  

Вся ця історія з голосуванням, вочевидь, дуже неприємна для офісу Зеленського, оскільки суттєво знижує можливості спекуляцій на «мирні» теми у вигляді проросійських кластерів, ТКГ чи форматів з друзями Кремля. І, водночас, примушує щось робити в Україні як в сфері національної оборони, так і в частині реального реформування суспільства та економіки.

Ще одним, але досить болючим для Зе-команди, штрихом стало виявлення можливості масової фальсифікації виборів через електронне голосування. За умови наявності даних щодо електронної пошти можна голосувати за інших осіб. Що й казати про імовірні фальсифікації від самих організаторів «електронного голосування», на якому то надвисокий відсоток голосувальників, то вони переголосовують.  

За таких умов диджитилізованим, але, делікатно кажучи, не зовсім чесним Зе-слугам буде важче доводити всі переваги електронного голосування. Що ж стосовно результатів виборів до Держдуми, то вони очікувані – перші «путінороси» («Єдіная Росія»), другі – комуністи. Решта, що подолали бар’єр – такі ж імперіалісти і путіністи, незалежно від назв. Хто б сумнівався.   

Коментарі: 0

Залишити відповідь