Як Захід реагує на скупчення російських військ біля українського кордону

Російські війська скупчуються біля кордонів України. За даними ОБСЄ, РФ нарощує військову присутність і на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і в Криму. Зараз важко спрогнозувати, до чого це призведе. Однак прикметною є реакція міжнародної спільноти на дії Кремля. 

Щодо зосередження російських військ поруч з Україною першою світ повідомила саме американська розвідка. Її директор Евріл Гейнс одразу вилетів до Брюсселя, щоб обговорити цю ситуацію з НАТО, а міністр оборони Штатів Ллойд Остін приїхав до України й запевнив у підтримці Штатів, а Державний департамент США заявив, що «готується до непередбачуваних обставин». 

Окрім того, зараз до Чорного моря прямує американський ракетний есмінець, а кілька американських сенаторів – республіканець Роб Портман та демократка Джин Шахін – пропонують збільшити допомогу Україні з 300 до 350 мільйонів доларів, 125 із них мали би використати на летальну зброю. 

Нова військова агресія проти України «була б серйозною помилкою з боку Росії», заявила міністерка закордонних справ Великобританії Елізабет Трасс. «Ми дуже близькі союзники України, і ми працюємо з партнерами в НАТО, а також безпосередньо з Україною, щоб забезпечити їй повну підтримку», – додала вона. Разом із Британією та США Україна обмінялася розвідданними.

Так само в Німеччині сформувалася прозахідна коаліція соціал-демократів та «зелених», яка, ймовірно, послабить партнерство країни з Росією, якщо вплив «зелених» зберігатиметься. 

«Угода 2017 року показувала, наскільки багато в уряді Меркель лишалося міфів про відновлення “нормальності” російського керівництва; зараз їх немає», – йдеться у новій коаліційній угоді німецьких законодавців. Попередній документ справді наголошував на співпраці та «зацікавленості у хороших відносинах» з Москвою. 

Натомість зараз риторика більш категорична: «Ми вимагаємо негайно покласти край спробам дестабілізації України, насильству на сході України та незаконній анексії Криму». Хоча заяв щодо підтримки України в разі активізації військ РФ від Німеччини немає, є надія на більшу жорсткість, ніж це було за попередньої влади. 

Сильна і принципова підтримка Заходу – один із головних факторів стримування російської агресії. Натомість українські чиновники не поспішають займатися питаннями національної безпеки. Показовим тут є святкування Дня народження голови Офіса президента Андрія Єрмака в державній резиденції в Карпатах, використовуючи державний вертоліт. А через кілька днів після дня народження голова ОП призначив нового заступника – Ростислава Шурму, який балотувався на виборах 2015 року від ОПЗЖ і неодноразово дозволяв собі антиукраїнські висловлювання. 

Тож в Офісі президента у час ймовірної нової загрози з боку Кремля зібралася «чудова» компанія: «спікер МВС» часів розгону Майдану Олег Татаров, «наглядач» від ексрегіоналів Михайло Подоляк, а тепер до них долучився і Шурма. Очолює ж офіс Андрій Єрмак, якого підозрюють у співпраці з російськими спецслужбами.

Коментарі: 0

Залишити відповідь